Меркель і Путін ru.tsn.ua

Прес-служба Кремля цензурувала московську заяву Меркель про Крим

  Німецький канцлер вперше у присутності Путіна назвала вторгнення російських військ до Криму "злочинним і незаконним".

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час візиту до Москви назвала анексію Криму злочинною, проте це формулювання вирізали з тексту офіційного російського перекладу заяви канцлера на сайті президента Росії.

  Про це пише колишній радник Путіна, економіст Андрій Ілларіонов.

  Він наводить різні версії заяви Ангели Меркель щодо російської анексії Криму під час прес-конференції в Кремлі 10 травня 2015 р.:

  Сайт Кремля: "Анексією Криму, яка була здійснена в порушення міжнародного права, військовими діями в Україні цій співпраці (Росії і Німеччини – Ред.) було завдано тяжкої шкоди, тому що ми бачимо в цьому загрозу європейському мирному устрою. Тим не менше, саме в ці дні для мене важливо сказати наступне. Урок, який ми витягаємо з історії: нам необхідно зробити все для того, щоб в конфліктах, якими б складними вони не були, шукати мирне вирішення, рішення шляхом переговорів, тобто дипломатичним шляхом".

  Російський "Интерфакс" і німецька Deutsche Welle: "Злочинна і протиправна анексія Криму, військові дії в Україні завдали серйозного удару по співробітництву (Росії та Німеччини – Ред.)", – переконана Меркель. За її словами, Берлін бачить у цих заходах "загрозу європейському мирному устрою".

  Журналісти "Голосу Америки" теж помітили шахрайство путінської прес-служби: "Однак, коли слово взяла Ангела Меркель, вона дала вкрай жорстку оцінку причин того, чому російсько-німецькі відносини переживають серйозне похолодання: "Через злочинну анексію Криму, що суперечить міжнародному праву, та бойові дії у Східній Україні, наша співпраця значно скоротилося, оскільки в цих діях ми бачимо підрив основ загальноєвропейського мирного устрою".

  Ця оцінка була явно несподіваною як для офіційних перекладачів, так і для російської сторони в цілому. В результаті з усіх текстів офіційного російського перекладу заяви Ангели Меркель, в тому числі того, який був опублікований на інтернет-сайті президента Росії, слово "злочинний" зникло, будучи заміненим на щось м'якіше. Варто зауважити, що така оцінка того, що російське керівництво зробило у Криму, прозвучала з вуст західного керівника в безпосередній присутності президента Росії вперше".

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав закон про ратифікацію угоди з ЄІБ про кредит на відновлення України
  Наступний матеріал
  Доповідь Нємцова містить докази причетності Росії до збиття Boeing МН-17 на Донбасі
  Теги:
  Loading...
  Порошенко в середині травня відвідає Німеччину

  Порошенко в середині травня відвідає Німеччину

  Німеччина ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС

  Німеччина ратифікувала Угоду про асоціацію України з ЄС

  Необхідно відновити територіальну цілість України і контроль над україно-російським кордоном - Меркель

  Необхідно відновити територіальну цілість України і контроль над україно-російським кордоном - Меркель

  Меркель прибула до Москви та взяла участь у покладанні квітів до могили Невідомому солдату

  Меркель прибула до Москви та взяла участь у покладанні квітів до могили Невідомому солдату