Давутоглу 5.ua

Прем'єр Туреччини: Росія несе відповідальність за тисячі смертей в Україні та Сирії

  За його словами, нова концепція російської політики полягає в продовженні експансіонізму й агресивності.

  Російська Федерація порушила територіальну цілісність Грузії, України та Сирії, під загрозою – Азербайджан. Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу на спільній прес-конференції з прем'єром України в Києві 15 лютого, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Нова концепція російської політики - продовження експансіонізму і агресивності. Ситуація, яка почалася з Абхазії, триває в Криму. Нині є три країни, територіальну цілісність яких порушила РФ: Грузія, Україна і Сирія", - зазначив чільник турецького уряду. За його словами, під загрозою зараз перебуває територіальна цілісність Азербайджану через Вірменію, якій РФ надає допомогу.

  Давутоглу погодився з думкою, що через те, що Росія в Україні не отримала належної відповіді за свої дії, вона так нині поводиться в Сирії. "Росія намагається використовувати кожен момент, коли міжнародна спільнота не виявляє свою реакцію", - сказав прем'єр Туреччини.

  Він додав, що Росія є відповідальною за смерть тисяч людей в Україні та Сирії і за те, що мільйони мешканців цих країн змушені були залишити свої будинки. За його словами, продовжуючи обстріли й бомбардування цивільного населення, РФ змушує сирійців емігрувати в ЄС через Туреччину, яка вже дала притулок понад 2,5 млн біженців.

  "Період Радянського Союзу закінчився 25 років тому. Спроби повернутися в цей період нікому не принесуть жодної користі й нічого хорошого", - підсумував Давутоглу. Він закликав Росію в рамках міжнародного права проявляти повагу до територіальної цілісності та народів Сирії і України, припинити обстріли балістичними ракетами і вакуумними бомбами.

  Нагадаємо, з 1 лютого Туреччина припинила пропуск російських вантажівок на свою територію. Офіційна причина - відсутність дозволів.

  Попередній матеріал
  Зарплату прикордонникам у зоні АТО підняли до рівня армійської
  Наступний матеріал
  Долар і євро знову подорожчали
  Теги:
  Loading...