kasparov.ru

Представник РПЦ назвав "Нагірну проповідь" "вельми радикальним текстом"

  Представник Російської православної церкви закликав представників влади РФ поважати тексти, які були створені сотні років тому.

  Приводом для заяви церкви, відомої теплими стосунками з владою РФ, стало рішення Південно-Сахалінського суду, яким екстремістською була визнана книга "Благання (дуа) до Бога: його призначення та місце в ісламі". Прокуратура та суд виявили у тексті "пропаганду верховенства ісламу над іншими релігіями".

  "Стародавні священні тексти були дані людям в той час, коли ніхто не намагався оскаржити вищий авторитет релігійної норми для людини і суспільства. І, напевно, варто подумати про якийсь мораторій на оголошення екстремістськими текстів, створених 300, 500 і більше років тому", - виступив із заявою глава синодального відділу із взаємин церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін, передає Meduza.

  За словами протоієрея, суд Південно-Сахалінська своїм рішенням оскаржив найважливіше для багатьох релігій "право стверджувати, що саме твоя релігія істинна, що звертатися потрібно тільки до одного-єдиного істинного Бога". За словами Чапліна, в Торі, Біблії, як і в Корані, міститься багато рішучих тверджень". "Зрештою, Нагірна проповідь - це вельми і вельми радикальний текст", - зауважив Чаплін.

  Книга "Благання (дуа) до Бога: його призначення та місце в ісламі", визнання якої екстремістською викликало бурхливу дискусію в РФ, складається з перекладу фрагментів Корану, зроблених відомим в СРСР сходознавцем Ігнатієм Крачковським. Глава Чечні Рамзан Кадиров закликав "розібратися" з прокурорами, яких він назвав "шайтанами".

  Нагадаємо, нещодавно у Росії Google, Яндекс та Internet Explorer потрапили у список екстремістських матеріалів. Це стало результатом помилок, які були зроблені чиновниками при складанні "чорного списку " Міністерства юстиції.

  Попередній матеріал
  Тука припускає російський слід у вбивстві волонтера у районі Щастя
  Наступний матеріал
  Російський військовий КамАЗ протаранив цивільне авто в окупованому Донецьку