Фото 1prime.ru

Представник Путіна звинуватив у сибірських пожежах "опозиціонерів-диверсантів"

  Повноважний представник президента РФ в Сибірському федеральному окрузі Микола Рогожкін припускає причетність "диверсійних груп опозиції" до пожеж в Забайкаллі, і погрожує дізнатись правду у шаманів.

  Про таке повідомляє російська "Новая газета" з посиланням на місцеві ЗМІ.

  На нараді в Читі з питань ситуації в регіоні повпред з колегами намагалися відповісти на питання, як одночасно в різних районах в один і той же час могла загорітися така кількість лісу.

  Рогожкін одразу побачив у такій ситуації змову: "У ці важкодоступні місця навіть добре підготовлена людина не забереться. Тоді давайте припустимо, що діє диверсійне угруповання, яке одномоментно влаштувало підпали? Ми можемо звалити все на мешканців краю або природний фактор, але треба розібратися в причинах".

  Представник президента в СФО готовий задіяти усі методи для встановлення істини, і передусім – заявив про готовність звернутися до шаманів, щоб дізнатися причини того, що відбувається.

  Як передає "Чіта.ру", на думку Рогожкіна, в регіоні працює "група спеціально навченої опозиції".

  Тим часом, в.о. керівника регіональної лісслужби В'ячеслав Ланцев зазначив, що до першої половини дня 17 квітня площа пожеж в Забайкальському краї збільшилася на 17 тисяч гектарів і склала 121,1 тисячі гектарів. Пожежі досі палають в 16 районах краю. В гасінні беруть участь 2463 людини і 464 одиниці техніки.

  А от офіційні російські ЗМІ уже звітують про затримання винуватця пожеж: за їх даними, регіональне управління Слідчого комітету порушило кримінальну справу проти 16-річного підлітка. Підозрюваний – мешканець села Ульоти (Ульотівський район Забайкальського краю). Юнакові закидають "замах на знищення лісових насаджень шляхом підпалу". За версією слідства, підліток чомусь намагався підпалити ліс біля рідного села, але його, начебто, затримали співробітники державного пожежного нагляду МНС.

  За даними МНС по Сибірському федеральному округу, в Хакасії і Забайкальському краї в пунктах тимчасового розміщення перебувають 3785 евакуйованих осіб. У ліквідації наслідків лиха беруть участь понад 6700 чоловік і 1500 одиниць техніки.

  Попередній матеріал
  Російський суд прооігнорував скаргу адвокатів Надії Савченко
  Наступний матеріал
  Бійці АТО зняли на відео село Піски після численних обстрілів бойовиків

  Кількість загиблих у Хакасії внаслідок пожеж продовжує зростати

  Жителі Забайкалля попросили Путіна приїхати і погасити пожежі

  Кількість жертв внаслідок пожеж в Хакасії збільшилась до 25 осіб

  Після масштабних пожеж мешканцям Хакасії прогнозують паводки