Повінь у Тбілісі: 14 загиблих, стихія може вдарити знову

Останні дані про жертв повені у Грузії: 14 загиблих, 10 зниклих безвісти, 37 людей - у лікарнях із травмами.

Сьогодні у країні день жалоби за загиблими. Тбілісі ще не оговталося від стихії, утім грузинські медіа вже говорять про можливість нових зсувів ґрунту, і як наслідок - повторних повеней.

До річки Вере у грузинській столиці прикута пильна увага й екологів, і рятувальників, і цивільних волонтерів. "У цій річці і курка б не скупалася", - з гіркотою зауважували мешканці Тбілісі після трагедії. Ніхто не міг передбачити природних умов, що призведуть до фатальних наслідків.

За даними журналістів, рівень води у Вере знову почав рости. Іще раніше в ущелині, де тече річка, внаслідок зсуву ґрунту утворилася імпровізована дамба із селевих потоків. Її і прорвало на місто після чергової зливи.

Поминальні служби за загиблими відбулися у храмах Тбілісі. На держустановах приспущені прапори. У країні - день жалоби. Досі шукають зниклих безвісти. До мешканців Тбілісі влада звернулася з кількома проханнями. По-перше, не їздити автівками без потреби, адже досі є загроза обвалів дороги, також це заважає ремонтним роботам. Друге прохання - не користуватися гарячою лінією Центру невідкладної допомогти без нагальної потреби. За словами директора цього центру, люди дзвонять спитати, коли припиняться затори, або ж чи знайшли крокодила. І тому на гарячу лінію не можуть додзвонитися ті, кому справді потрібна допомога, або ж ті, хто насправді бачив хижаків, що напередодні вирвалися із зоопарку і досі можуть блукати містом.

"Нам повідомляють із різних районів міста, що люди начебто бачили диких тварин. Але поки що нічого не підтвердилося. Ми перевіряємо всі дзвінки, всю ніч патрулювали місто, але не бачили жодної нашої тварини. Звірі нікому не зашкодили, наші співробітники потонули, а не були вбиті хижаками. Ми поки що не маємо повної інформації, більшість кліток ще під водою, але вже зрозуміло, що більшість тварин загинули", - повідомив Зураб Гурієлідзе, директор зоопарку.

Десятки волонтерів чекають під зоопарком дозволу допомогти розчистити звіринець. Він зруйнований майже дощенту, територія забруднена намулом. Кількість загиблих звірів досі не підрахували, утім припускають, що це щонайменше половина усіх тварин.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
На Європейських іграх актив української збірної поповнився першим "золотом"
Наступний матеріал
Судді гальмують роботу експертної групи щодо судової реформи - Сироїд
Теги:
Loading...