Понеділок у світі: результати виборів у Естонії, фінансові суперечки Греції та північнокорейський брязкіт зброєю

  Греція посварилася з Португалією та Іспанією. Парламентські вибори в Естонії завершилися перемогою партії реформ. У Північній Кореї погрожують війною зі Сполученими Штатами та Південною Кореєю.

  Греція посварилася з Португалією та Іспанією. Прем'єр-міністр Алексіс Ципрас  запевняє, що країни змовилися, щоби скинути його уряд і зірвати переговори з Єврогрупою щодо реструктуризації зовнішнього боргу. Мовляв, уряди Іспанії та Португалії бояться, що через позитивний приклад Греції в їхніх країнах після виборів восени до влади також прийдуть радикальні партії. Мадрид і Лісабон справді неодноразово обурювалися через політику Греції щодо величезного боргу. А сьогодні керівник Єврогрупи Єрун Дейсселблум заявив: Афіни можуть отримати нову позику вже в березні, якщо розпочнуть реформи.

  Парламентські вибори в Естонії завершилися перемогою партії реформ. Вона набрала майже 28 відсотків голосів і таким чином забезпечила собі 30 місць у парламенті. Партія реформ очолювала правлячу коаліцію в попередньому скликанні. Лише на три крісла менше отримала центристська партія, яка має 25% голосів і 27 мандатів. На третьому місці - соціал-демократична з 15 місцями в парламенті. Після підрахунку голосів лідер Партії реформ, прем'єр-міністр Тааві Рийвас заявив, що у парламенті створять коаліцію з трьох партій, але центристи до неї - не увійдуть.

  А тим часом на іншому боці півкулі - у Північній Кореї - погрожують війною зі Сполученими Штатами та Південною Кореєю.  В понеділок Пхеньян запустив до Японського моря дві ракети близької дії.  Таким чином північнокорейські військові висловили протест проти початку спільних навчань, які проводять Вашингтон та Сеул. Такі навчання у Пхеньяні  розцінили як підготовку до нападу на їхню країну і вирішили продемонструвати власну силу.

   

  Попередній матеріал
  Таран: Путін зробив ставку на "третій Майдан"
  Наступний матеріал
  СММ ОБСЄ закликає надати своїм спостерігачам доступ до маршрутів відведення зброї

  У Греції люди з "коктейлями Молотова" влаштували перший протест проти нового уряду

  Греція допоможе Україні в імплементації вітчизняного законодавства до норм ЄС, а також лікуватиме учасників АТО

  На парламентських виборах в Естонії перемогла правляча партія

  Північна Корея вважає цілком виправданою анексію Криму Росією