eadaily.com

Помер один із організаторів масових вбивств у Сребрениці

  Здравко Толімір був третім у списку найбільш розшукуваних Міжнародним трибуналом у справах екс-Югославії військових злочинців після Радована Караджича та Ратко Младіча

  У Гаазі в Центрі для утримання в'язнів Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії помер екс-командувач загонами боснійських сербів генерал Здравко Толімір.

  У Нідерландах сербський генерал відбував покарання за свою участь у військових злочинах на території сучасної Боснії у 1990-х роках. У грудні 2012 року Міжнародний трибунал засудив генерала до довічного ув'язнення. Його визнали винним у злочинах проти боснійських мусульман. Зокрема, у геноциді, військових злочинах та злочинах проти людяності. Його вважають одним з організаторів масових вбивств у Сребрениці та Жепе 1995-го року. Також він координував масове вбивство боснійців в Сребрениці 2005-го року, яке суд визнав фактом геноциду. Тоді загинули понад 8 тисяч людей.

  Здравко Толімір був третім у списку найбільш розшукуваних Міжнародним трибуналом у справах екс-Югославії військових злочинців після Радована Караджича та Ратко Младіча.

  Попередній матеріал
  В Росії побили журналістку за спробу сфотографувати "секретний візит" Шойгу
  Наступний матеріал
  "Життя сильніше смерті": Молодята влаштували весільну фотосесію на тлі зруйнованого міста Хомс у Сирії
  Loading...

  Караджича вимагають засудити довічно

  Караджич запевняє його треба нагородити, а не судити

  Міжнародний трибунал Югославії: Караджич не винен у геноциді

  У Гаазі знову розпочався суд над Караджичем