Помер "Британський Шиндлер" Ніколас Вінтон, який врятував із концтаборів 669 дітей

  Сер Ніколас Вінтон, який врятував понад 660 єврейських дітей від нацистів у Празі під час Другої світової війни, помер у віці 106 років.

  Про це повідомила його родина 1 липня, пише DW. За словами його зятя Стівена Ватсона, Вінтон помер уві сні в лікарні міста Слау, що на захід від Лондона.

  Вінтон народився в Лондоні в німецько-єврейській родині. До окупованої нацистами Чехословаччини переїхав як співробітник Лондонської фондової біржі. 1939 року організував перевезення до Великобританії 669 дітей, більшість із яких були євреями, пише AFP. За це Вінтон отримав прізвисько "Британський Шиндлер".

  Чоловік протягом 50 років тримав у таємниці свою місію, доки його дружина не знайшла відповідні свідчення вдома на горищі. У 2003 році британська королева посвятила Вінтона у лицарі.

  "Він назавжди залишиться символом мужності, глибокої людяності та неймовірної скромності", - заявив прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка. "Він був чоловіком, яким я захоплювався за його мужність", - написав на своїй сторінці у Twitter президент Чехії Мілош Земан.

  "Світ втратив велику людину. Ми ніколи не повинні забувати людяність сера Ніколаса Вінтона, який врятував багатьох дітей від Голокосту", - наголосив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

  Попередній матеріал
  Експансія сервісу дешевого таксі Uber пошириться на Київ
  Наступний матеріал
  Вночі в Одесі прогримів вибух