polonia-consulting.com.ua

Польських школярів замість Петербурга завезли в окупований Крим

  Школярів, лауреатів конкурсу знань про Росію. використали як знаряддя, що легітимізує окупацію кримського півострова.

  Про це повідомляє видання "Радіо Свобода". Чому російський фонд, який організував цю поїздку, не попередив польських освітян про планований візит учнів на окуповану територію України? Понад 30 польських, українських та кримськотатарських діячів звернулися з цим питаннями до польських міністерств освіти та закордонних справ. Представник Світового конгресу кримських татар у Польщі називає справу "міжнародним скандалом".

  Кільканадцять учнів та свіжоспечених випускників сімох шкіл із Підляського воєводства перебувають у ці дні в окупованому Росією Криму. Юні поляки потрапили на півострів під час поїздки до Росії. Спершу їм показали Москву, а звідти літаком перевезли до Сімферополя.

  Новина про нелегальну поїздку польської молоді на окуповану українську територію обурила представників українських та кримськотатарських середовищ у Польщі. Група активістів звернулася з цього приводу до Йоанни Клюзік-Ростковської, міністра освіти Польщі, та Ґжеґожа Схетини, міністра закордонних справ Польщі.

  Анна Марек, речниця Підляського управління освіти розповіла, що до Росії поїхали учні та випускники семи підляських шкіл, здебільшого з міста Білосток. Цією екскурсією, каже Марек, нагородили лауреатів регіонального конкурсу знань про Росію. Утім, наголошує вона, польські державні установи не мають жодного стосунку до організації поїздки.

  Недім Усейнов, представник координаційної ради Світового конгресу кримських татар у Польщі робить припущення, що російська сторона свідомо ввела польських освітян в оману. Він пояснює, чому групу польської молоді повезли до Криму.

  "Російська влада, яка здійснює окупацію Криму, намагається показати світові, а може перш за все людям, які живуть у Криму, створити таку фальшиву картинку, що все нормалізується, що світ потихеньку визнає анексію Криму і все йде за планом кремлівської адміністрації", – сказав Недім Усейнов.

  У свою чергу у варшавському "Центрі польсько-російського діалогу" організацію поїздки польської молоді до Криму назвали "аморальною та намаганням створити видимість того, що окупований півострів – це російська територія".

  Попередній матеріал
  Питання України для Керрі не менш важливе, ніж ситуація в Сирії
  Наступний матеріал
  Криза біженців може підірвати трансатлантичну єдність – міністр оборони Норвегії
  Теги:
  Loading...