Політичні перегони_світ 5.ua

Політичні перегони: У Франції тривають регіональні вибори, а в Саудівській Аравії жінки вперше в історії стануть депутатами

У Франції дільниці закриють о дев'ятій за київським часом.

Поки ж головною інтригою туру залишається питання - скільки голосів набере ультраправа партія Марін Ле Пен "Народний фронт". Французи голосують у другому турі регіональних виборів. Регіональні вибори цього року вперше проводять у грудні. Це пов’язано зі зміною територіального поділу країни. З нового року замість 22 у Франції залишиться 13 великих регіонів.

У Саудівській Аравії 17 жінок отримали депутатські крісла. Про це свідчать дані попереднього підрахунку голосів. Вперше за всю історію консервативної країни жінкам дозволили не лише голосувати, а й претендувати на посади депутатів. Свої кандидатури висунули 987 представниць прекрасної статі, а участь у голосуванні з дозволу чоловіків узяли 130 тис.

Референдум щодо нової Конституції провели в Центральноафриканській республіці. Головна ідея - обмежити владу президента та створити Сенат, який би представляв інтереси християнської та мусульманської спільнот. У цій країні вже три роки поспіль тривають сутички між прихильниками двох релігій. Проти змін виступили члени воєнізованих формувань - якщо нову Конституцію ухвалять, їм заборонять обіймати державні посади. Щоб зірвати референдум, у столиці країни Бангі невідомі почали стріляти з кулеметів та гранатометів.

Як повідомляв 5.ua, ультраправий "Національний фронт" не зміг отримати перемогу на місцевих виборах у Франції. 

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
Галина Крук: Військові у зоні АТО сприймали нашу поезію як форму психологічної розрядки
Наступний матеріал
У Бельгії стався вибух: є постраждалі