news.sevas.com

Поляки не пустять до себе путінських байкерів

  Польські громадські діячі збираються зруйнувати плани "Нічних вовків" - улюбленого мотоклубу президента Росії Володимира Путіна. Вони не хочуть, щоб відомі своїми шовіністичним поглядами байкери їхали рейдом через країни ЄС до Берліна.

  Польські громадські організації звертаються до європейських дипломатів із закликами не видавати російським мотоциклістам шенгенських віз. У свою чергу, мотолюбителі Польщі готові блокувати дороги в разі появи "Нічних вовків" на території їхньої країни, повідомляє "Радіо Свобода".

  У повілдомленні йдеться, що російський мотоклуб "Нічні вовки" повідомив на своєму інтернет-сайті про запланований на квітень-травень моторейд із промовистою назвою "На Берлін!". Байкери написали, що захід присвячений 70-річчю перемоги над фашистською Німеччиною.

  Йдеться, що траса двотижневого мотопробігу має пролягати територіями Польщі, Словаччини, Чехії, Австрії та Німеччини. 9 травня "Нічні вовки" збираються проїхатися з так званими прапорами Перемоги через увесь Берлін.

  Така ініціатива російських байкерів збурила громадську думку в Польщі. Найбільшу кількість тих, хто збирається не допустити проведення рейду об’єднує група у мережі Фейсбук "Ні для рейду бандитів із Росії через Польщу". Цю групу створили польські мотолюбителі. Вони написали на сторінці групи, що "Нічні вовки" – це "вершники апокаліпсису від Путіна".

  Зазначається, що польські мотоциклісти наголошують: "З’являються там, де за мить доходить до агресії з боку Росії. Були в Криму перед тим, як його анексували росіяни. Були на Донбасі, а тепер вбивають і грабують міста, котрі захоплені росіянами. Може, їхній рейд через Польщу – це пересторога для поляків, а може, початок російської агресії?"

  Адміністратором цієї групи є Ярослав Подворський, який зазначає, що впродовж двох днів до цієї інціативи зголосилося 4,5 тисячі осіб. Подворський називає їх "злочинною групою", яка допомагає російському агресорові, котрий напав на Україну. За його словами, польські мотолюбителі аполітичні, та вони не допустять, щоб агресор ішов походом через їхню землю.

  "80 відсотків польських мотоциклістів небайдужі до долі Польщі та України, вони беруть участь в акціях допомоги Україні і вважають, що потрібно заблокувати їм можливість в’їзду і не впустити на територію Польщі", – наголосив він.

  Повідомляється, щоб не допустити до появи на території Польщі та інших країн ЄС російських байкерів ініціативні групи і громадські організації надсилають відповідні звернення до польської влади.

  Неурядова організація "Відкритий діалог" відправила такого листа до Міністерства закордонних справ Польщі.

  "Ми звернулися до МЗС із проханням, щоб працівники польських консульських установ були уважні і не дали учасникам цього рейду віз. А крім того, ми просимо дипломатів з’ясувати, які саме особи є членами групи "Нічні вовки", щоб можна було внести їхні дані в Шенгенську інформаційну систему. Це потрібно для того, щоб якась інша країна, яка більш прихильна до політики Путіна, не могла видати візу учасникам цього мотопробігу", - наголосив речник цієї організації Томаш Чувара.

  Крім того, Чувара нагадав, що "Нічні вовки" брали активну участь в анексії Криму і підтримують проросійських сепаратистів на сході України. У грудні минулого року США і Канада ввели проти цього клубу економічні і візові санкції. Чувара вважає, що під час рейду через Польщу може дійти до різних провокацій, тому потрібно зробити все можливе, аби улюбленим байкерам Путіна не вдалося потрапити на територію ЄС.

  Попередній матеріал
  Один український військовий загинув, шестеро поранені в боях на Донбасі - речник АП
  Наступний матеріал
  Сьогодні бойовики намагатимуться реалізувати черговий епізод російського сценарію – Кулеба
  Теги:
  Loading...
  Закарпатські байкери за єдність України

  Закарпатські байкери за єдність України

  На честь закриття мотосезону львівські байкери стали донорами [відео]

  На честь закриття мотосезону львівські байкери стали донорами [відео]

  Київські байкери стали донорами крові

  Київські байкери стали донорами крові

  У Києві відкрили пам`ятник байкеру

  У Києві відкрили пам`ятник байкеру