Поки Греція готується до референдуму, двоє громадян через суд вимагають визнати його недійсним

  Греція готується до референдуму.

  На дільниці звозять скриньки для голосування. Цієї неділі греки мають вирішити, чи брати новий кредит у МВФ, щоби розплатитися зі старими боргами.

  Таке масштабне рішення переклав на плечі народу прем'єр-міністр Алексис Ципрас. Він не зміг домовитися з Євросоюзом та іншими кредиторами. Кредити в обмін на реформи коштували б Ципрасові народної підтримки. Тож він спочатку затягнув переговори, а потім і провалив їх. В ЄС кажуть, коли Афіни зірвали переговори, торгувалися вже за останні 60 мільйонів. Але греки грюкнули дверима. Тепер країна у стані фактичного дефолту. Банки зачинені. За картками видають лише по 60 євро на день.

  Народ розділився майже навпіл: одні готові затягнути паски ще більше в обмін на фінансову допомогу, інші - категорично проти. Сьогодні Вищий адміністративний суд Греції розглядає позов двох громадян, які вимагають визнати недійсним референдум.

  "Референдум суперечить конституції країни. Він не має жодної юридичної сили. Адже немає навіть затвердженого тексту, у якому власне і ставляться чітки запитання на референдумі. Куди бігти, і де почитати зміст того самого папірця, на якому мають голосувати за чи проти. На південь чи на захід? Як зрозуміти, які наслідки чекають на країну після голосування?" - заявив позивач Спірідон Ніколау.

  "Скасувати референдум суд не може. Це не в його компетенції. Адже не можна засудити дії уряду і його політику. Зі свого боку ми хочемо довести законність та обґрунтованість рішення щодо проведення референдуму. Адже народ сам вирішуватиме своє майбутнє", - стверджує адвокат Дімітріс Белантіс.

  Попередній матеріал
  Правосуддя в Україні не було, наразі його немає, і було б неправильно очікувати, що воно з'явиться – Волох
  Наступний матеріал
  Відкладати розгляд резонансних справ не можна, бо зникне багато доказів - експерт