НАТО саміт Туреччина
5.ua

Подробиці сьогоднішнього саміту НАТО в Анталії

НАТО збільшуватиме свою присутність на Сході через агресію Росії в Україні - таке вирішили на засіданні міністрів закордонних справ країн членів альянсу в Туреччині, яке сьогодні завершилося. Міністри знову говорили про загрози від Москви для усього світу.

Попри те, що засідання комісії Україна-НАТО відбулося напередодні, про події на Донбасі  говорили і сьогодні. Зокрема, за словами глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра , усі дипломати одностайно підтримали важливість втілення Мінських домовленостей. Мовляв, альтернативи цій угоді нема.

Водночас у Альянсі розуміють, що швидко врегулювати конфлікт на Сході України не сподіваються. Генсек НАТО, Єнс Столтенберг наголосив - очікує, що напруга у відносинах Росії та Заходу триватиме ще принаймні рік. Саме тому альянс планує збільшити свою присутність на кордонах із Росією – у Балтії.

Серед інших анонсованих заходів альянсу -  збільшення патрулювання повітряного та морського простору країн-членів альянсу. Крім того, посилення боротьби  із кібератаками та гібридною війною. Словом, протидія усьому тому, чим останніми роками посилено грішить Росія.

Звинувачення у бік Москви лунали і від господарів саміту. Міністр закордонних справ Туреччини  Мевлют Чавушоглу під час зустрічі в Анталії глав МЗС країн-членів НАТО заявив, що російська окупаційна влада Криму порушує права людей та чинить тиск на кримськотатарське населення.

Міністри також згадали про не менш актуальну тему - планування наступного саміту НАТО у Польщі. Засідання що відбудеться у Варшаві у 2016 році, за словами турецького глави МЗС, має бути присвячене розширенню Альянсу. Чавушоглу зазначив – союзники мають намір приділити увагу чотирьом країнам, які показали значний прогрес в останні роки. Йдеться про  Чорногорію, Македонію, Боснію та Герцоговину, а також Грузію. Вже у Варшаві ці держави мають усі шанси стати членами Альянсу.

Попередній матеріал
До Харкова із зони АТО повернулися понад 300 нацгвардійців
Наступний матеріал
На судні в Андаманському морі від голоду загинули мігранти
Теги:

НАТО наростило свою присутність у Балтії через дії Росії – генсек НАТО

НАТО збільшуватиме свою присутність у Східній Європі через агресію Росії в Україні

Глави МЗС країн НАТО після насиченої програми саміту заспівали "Ми - це мир"

ЄС хоче посилити співпрацю з НАТО