hvylya.net

Події в Україні та приєднання Криму до Росії спричинили перебудову військового потенціалу НАТО - Брідлав

  Події минулого року в Україні і приєднання Криму до Росії спричинили докорінну перебудову військового потенціалу НАТО.

  Про це заявив, виступаючи у четвер у Брюсселі, верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Російський авантюризм і екстремізм, що загрожує з півдня, прагнуть використовувати прогалини між країнами НАТО та міжнародними організаціями. Ми повинні закрити ці прогалини", - сказав Брідлав.

  За словами командувача, в останні десятиліття, будуючи партнерські відносини з Росією, НАТО не приділяло уваги страховці проти можливої загрози з боку Росії, зосередилося на військових засобах для розгортання в Афганістані, де проводилася наймасштабніша в історії Альянсу операція.

  Тепер головним завданням стало зміцнення бойової готовності та здатності швидкого реагування, зазначив він. Відповіддю на дії Росії на сході і наступ ісламського екстремізму на півдні генерал Брідлав назвав зміцнення Сил реагування НАТО (СРН). Вони створені для негайної відповіді в рамках колективної оборони, однак за часів партнерства з Росією їм не надавали важливого значення. Цього року ситуація змінилася, і в рамках Сил реагування створена ще більш оперативна структура - Спільні сили особливо високої готовності.

  "Відтепер вони будуть брати участь у всіх наших військових навчаннях, підтримуючи високу бойову готовність", - заявив генерал.

  Попередній матеріал
  У Станиці Луганській внаслідок вибуху невстановленого пристрою поранено мирну жительку
  Наступний матеріал
  Росія розпочала будівництво військової бази біля кордону з Україною