По всьому світу відзначають 80-річчя Далай-лами

  Сьогодні, 6 липня, Далай-лама святкує ювілей - 80 років.

  День народження відзначають по всьому світу. У храмах читають молитви про довголіття та звертаються до нього з найкращими побажаннями. День народження Далай-лами - єдине буддистське свято, яке відзначають не за місячним календарем, а за європейським. Прихильники буддизму вважають Далай-ламу земним втіленням бодхісатви милосердя та співчуття. Теперішній далай-лама - чотирнадцятий. Він має ступінь доктора наук, отримав Нобелівську премію миру та чимало інших нагород за боротьбу за мир.

  Найбільшою проблемою для нього являються відносини з Китаєм, який у травні 1959 року анексував Тибет. Пекін не тільки відкидає можливість визнання незалежності Тибету, а й вимагає закріпити за собою право визначати наступного Далай-ламу.

  Нещодавно Далай-лама несподівано з'явився на сцені одного з найбільших у світі мистецьких фестивалів Ґластонбері. Звернувшись до десятків тисяч відвідувачів, духовний лідер Тибету говорив про необхідність освіти, демілітаризації та розвиток самосвідомості. А ще зізнався, що якби не був Далай-ламою, то залюбки став би трактористом.

  Попередній матеріал
  Українські арбітри судили фінал чемпіонату світу з футболу серед жінок
  Наступний матеріал
  Валентин Федічев: Світ усвідомив небезпеку з боку путінської Росії світовому порядку