polit.ru

Північна Корея запустила плутонієвий реактор - розвідка США

  У вересні минулого року Пхеньян заявив, що головний ядерний комплекс в Йонбені відновив нормальну роботу. Цей реактор є джерелом плутонію для військової ядерної програми КНДР

  Директор національної розвідки США Джеймс Клеппер заявив, що Північна Корея знову запустила плутонієвий реактор та може отримати збагачений плутоній протягом тижнів, повідомляє "BBC Україна".

  За словами американського посадовця, КНДР робить кроки для створення міжконтинентальної балістичної ракети. Це сталось за кілька днів після того, як Північна Корея 7 лютого запустила ракету дальньої дії. Цей запуск, на думку критиків, міг бути тестуванням забороненої ракетної технології.

  "За нашою оцінкою Північна Корея... розширила потужності зі збагачення урану і відновила роботу реактора з виробництва плутонію", - заявив Джеймс Клеппер, виступаючи в сенатському комітеті зі збройних сил. "Також, згідно з нашими оцінками, цей реактор працює досить довго, так що він вже може почати виробництво плутонію з відпрацьованого палива протягом найближчих тижнів або місяців", - додав він.

  За оцінками експертів, перезапущений реактор за рік потенційно може виробити стільки плутонію, що виставить на одну бомбу. Для того, щоб виготовити бомбу потужністю 20 кілотонн, потрібно приблизно 4 кг плутонію. Видання інформує, що США, Південна Корея та навіть Китай вважають, що запуски ракет пов'язані з розвитком технологій міжконтинентальних балістичних ракет.

  Як повідомляв 5.ua, Північна Корея перебуває під санкціями ООН через ядерні випробування. Зауважимо, що переговори за участі Південної Кореї, США, Китай, Японію і Росії, які мали на меті припинити ядерну програму КНДР, у 2009 році зайшли в глухий кут.

  Попередній матеріал
  Етапуванням українських політв'язнів у найгірші колонії РФ Путін показує, що він "карає" - експерт
  Наступний матеріал
  Завтра допит російського слідчого у справі Савченко продовжиться - Фейгін
  Loading...

  Радбез ООН засудив запуск ракети Північною Кореєю

  Американські війська в Південній Кореї у повній бойовій готовності чекають провокацій з боку КНДР

  США, Японія і Південна Корея готові на "сильну відповідь" КНДР через випробування водневої бомби