велика сімка 5.ua

Після саміту лідери "Великої сімки" пообіцяли підтримувати Україну

Лідери "Великої сімки" два дні обговорювали глобальні світові проблеми.

У секції "міжнародна політика" та "безпека" питання України і російської агресії на Донбасі постало серед основних. Висновки обговорення одностайні - розвинені країни збережуть санкції проти Росії і навіть мають намір посилити їх, якщо Москва продовжить порушувати Мінські домовленості, підтримувати сепаратистів і посилати на схід України свої війська та зброю.

"Ми одноголосно засудили анексію Криму, яка суперечить міжнародному праву. Також ми заявляємо, що конфлікт на сході України може бути розв’язаний лише політичним шляхом, базованим на Мінських домовленостях. Від їх виконання напряму залежить і зняття санкцій із Росії. Також нам не хотілося б цього робити, але якщо буде така потреба, якщо цього вимагатиме ситуація - ми готові посилити санкції. Але також ми віримо, що треба зробити усе можливе, щоб політичний процес рухався уперед саме на ґрунті Мінських угод. Крім того, ми домовилися, що посли Великої сімки у Києві повинні сформувати групу підтримки, щоб допомогти Україні у її економічних реформах і боротьбі із корупцєю", - заявила Ангела Меркель, канцлер Німеччини.

Лідери Великої сімки обіцяють Україні економічну та технічну підтримку у галузі запровадження реформ. У фінальному комюніке навіть є звернення до послів країн "Великої сімки" в Україні із закликом створити групу підтримки, що допоможе і в економічних реформах, і у боротьбі із корупцією. Зробити це мають дипломати Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції і Японії, які і формують "Велику Сімку" найпотужніших держав світу.

Два роки тому "Сімка" працювала у форматі вісімки. Проте за анексію Криму і розпалювання війни в Україні Росію виключили із престижного міжнародного зібрання. Про це у підсумковій промові на саміті згадав і президент США. Він відкрито наголосив, що російські війська на території України присутні.

"Ми й далі надаватимемо Україні економічну підтримку і технічне сприяння, необхідне для впровадження важливих реформ, спрямованих на посилення економіки та демократії. Як ми побачили нещодавно, російські війська й досі діють на українському сході, порушуючи суверенітет і територіальну цілісність України. За цю агресію кожен із членів Великої сімки підтримує продовження санкцій проти Росії", - заявив Обама.

Також лідери Великої Сімки пообіцяли сприяти Україні у зміцненні її енергобезпеки. Йдеться про реформування і лібералізацію енергетичних систем. Окремо учасники саміту наголосили, що енергетика не повинна використовуватись як засіб політичного тиску чи загрози безпеці держави.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко схвалив термін збереження робочого місця за мобілізованими
Наступний матеріал
Один із постраждалих у день "Маршу рівності" міліціонерів досі у реанімації
Теги:
Loading...