Афіни 5.ua

Після дебатів грецький парламент підтримав другий пакет реформ

Рішення парламенту дозволить Афінам отримати фінансову допомогу від міжнародних кредиторів.

Допомога становить понад 80 млрд євро. Втім, криза ще не позаду. Вже за кілька тижнів народні обранці мають розглянути додаткові заходи економії. А громадяни вкрай невдоволені, адже на референдумі голосували проти чергового "затягування пасків".

Обговорювати другий пакет реформ, необхідних для отримання кредиту від ЄС та МВФ, грецькі депутати почали напередодні вранці. Йшлося про оздоровлення банківської системи і пришвидшення цивільного судочинства. Без нової позики в обмін на реформи вже за місяць перед країною знову постане реальна загроза дефолту. Попри це, у стінах парламенту було гаряче, раз по раз спалахували суперечки. І лише близько опівночі депутати таки ухвалити рішення.

"Нам не подобаються нові заходи економії, і ми не підтримуємо дії чинного уряду. Але дбаємо про майбутнє нашої країни, тому проголосували "за", - зазначив лідер опозиційної партії "Нова демократія" Євангелос Мімаракіс.

"У голосуванні взяли участь 298 депутатів. 230 підтримали законопроект, 63 голосували проти, ще п'ятеро утрималися. Більшістю голосів - рішення ухвалене", - повідомив віце-президент парламенту Алексіс Мітропулос

Поки депутати голосували, біля стін парламенту зібралися кількасот невдоволених реформами активістів. У правоохоронців полетіли каміння та пляшки. Втім, масових сутичок вдалося уникнути. Попри невдоволення людей політики переконують: рішення, що далося так складно, було правильним.

Це не останнє важке рішення грецьких парламентаріїв. На наступний місяць вони перенесли обговорення ще більш непопулярних заходів - поступової відмови від раннього виходу на пенсії та підвищення податків для фермерів.

Олена Хоменко "5 канал".

Нагадаємо, 16 липня, депутати грецького парламенту проголосували за прийняття пакету заходів жорсткої економії, чого вимагали кредитори з країн Єврозони як попередню умову виділення пакету допомоги.

Попередній матеріал
Лише троє бійців "Правого сектора" на Закарпатті мають відношення до АТО – Москаль
Наступний матеріал
У Facebook з'явилася сторінка, де кияни можуть поскаржитись на стихійну торгівлю