Підсумки референдуму у Греції: виборці проголосували проти пропозицій кредиторів

  Остаточні підсумки референдуму, що пройшов в Греції в неділю продемонстрували небажання населення країни приймати ультимативні пропозиції ЄС і МВФ про продовження кредитування в обмін на згортання соціальних програм.

  Як повідомляє МВС Греції, за результатами підрахунку бюлетенів з усіх дільниць "ні" пропозиціям кредиторів сказали 61,31% голосуючих, на підтримку пропозицій висловилися 38,69% учасників референдуму, передає "Інтерфакс-Україна".

  У повідомленні йдеться, що лідери європейських країн починають консультації з приводу подальших відносин з Грецією. Канцлер ФРН Ангела Меркель у понеділок вилітає в Париж для переговорів з грецького питання з президентом Франції Франсуа Олландом. Сам Олланд в неділю ввечері провів телефонну бесіду з прем'єр-міністром Греції Алексісом Ціпрасом.

  Високопоставлені чиновники фінансових відомств країн Єврозони збираються в понеділок для дебатів по грецькому боргу. Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці запланував на понеділок зустріч з міністром економіки і фінансів країни П'єром Карло Падоаном для обговорення проблем, пов'язаних з підсумками грецького референдуму.

  Нарада з грецького питання проведе в понеділок зі своїми міністрами прем'єр Великобританії Девід Кемерон. Відмова більшості громадян Греції від пропозицій кредиторів, як показали результати референдуму в неділю, стане ефективним інструментом на подальших переговорах з кредиторами, вважає міністр праці Греції Панос Скурлетіс.

  "Тепер в уряду є потужний інструмент на переговорах, щоб домогтися такої угоди, яка відкриє для нас новий шлях", - заявив міністр журналістам в Афінах після закінчення референдуму.

  Греція готова до того, щоб продовжити співпрацю з Євросоюзом і кредиторами, заявив у неділю грецький міністр фінансів Янніс Варофакіс.

  Греція "протягне руку співпраці" своїм кредиторам з ЄС і МВФ, сказав міністр журналістам після референдуму, на якому більшість громадян країни висловилися проти вимог кредиторів про проведення в країні антисоціальних реформ в обмін на фінансування.

  "Сміливе" ні ", яке сказав грецький народ, є інструментом, за допомогою якого ми протягуємо руку допомоги, руку співпраці нашим рівноправним партнерам", - підкреслив глава мінфіну.

  Попередній матеріал
  Тиждень в Україні почнеться зі спеки, місцями до +37 - Гідрометцентр
  Наступний матеріал
  В Туреччині генерали обговорять військове вторгнення в Сирію - ЗМІ