Підсумки переговорів представників "нормандської четвірки": Мінські угоди підтримали, мандат ОБСЄ продовжено

  Укласти угоду - мало. І навіть схвалити план її виконання недостатньо. Якщо мова про домовленості з Росією. У Парижі міністри закордонних справ так званої "нормандської четвірки" билися над Мінськими угодами. Кажуть, зустріч була плідною. Утім збоку досягнення не знаються грандіозними.

  Майже півроку минуло від укладання вересневої Мінської угоди. Майже два тижні - відколи лідери "нормандської четвірки"  склали Протокол із реалізації цієї домовленості. Згідно з ним, уже час би відводити важке озброєння, але ще не виконано навіть перший пункт - припинення вогню.

  Автори протоколу - а також Євросоюз і США - відмовляються його ховати. Тож глави МЗС країн четвірки раз за разом зустрічаються за круглими столами. На зустріч у Парижі Павло Клімкін та Сергій Лавров прибули просто з Нью-Йорка, де в стінах ООН брали участь у дебатах і сипали взаємними звинуваченнями. В Парижі, однак, були вкрай стримані. І лаконічні.

  "Ми мали дуже плідну зустріч, міністр Фабіус проінформує вас про її результати. Я маю поспішати до Москви, даруйте", - сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

  Голова українського МЗС теж намагався уникнути розмови, обіцяв,  усе розповість французький колега, але журналісти вмовили Павла Клімкіна повернутися:

  "Ми узгодили деякі технічні аспекти, зокрема дуже важливе питання, як підтримати місію ОБСЄ, як посилити роботу цієї організації та її можливості. Ми всі підтримали пункт про припинення вогню та відведення військ. На жаль, не вдалося досягти політичної домовленості,  як саме засудити те, що сталося у Дебальцеві", - зазначив він.

  Коли біля мікрофону з'явився французький міністр, стало відомо - попри всі розбіжності переговірники однозначно підтримують Мінські угоди і навіть закликають одне одного до їхньої реалізації.

  "Ми, четверо міністрів, закликаємо до імплементації усіх пунктів Мінської угоди, починаючи з цілковитого відведення важкого озброєння. Закликаємо якомога раніше надати плани відведення зброї та повністю їх реалізувати. Ми закликали до посилення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та розширення її мандату", - повідомив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус

  Розширення спостережної місії - персоналу, обладнання - має погодити штаб-квартира ОБСЄ у Відні. Так само - і подовження мандату спостерігачів на ще один рік. Про це її проситиме "нормандська четвірка". Всі сторони конфлікту дипломати закликали не заважати роботі місії і надати їй повний доступ, зокрема і для нагляду за майбутнім відведенням зброї.

  Після тригодинних переговорів та коротких звітувань дипломати роз'їхалися. Крім загальних фраз залишили публіці тільки інформацію про подовження мандату ОБСЄ.

   

  Попередній матеріал
  Путін для виходу із ситуації може всю провину покласти на своїх військових - політолог
  Наступний матеріал
  В ході гібридної війни Росія прагне знищити українську економіку - експерт

  Нормандський формат себе вичерпав, для вирішення конфлікту необхідне втручання США – експерт

  Міністри "нормандської четвірки" у Парижі домовилися про дотримання Мінських угод

  Сьогодні у Парижі збираються глави МЗС "нормандської четвірки"

  "Нормандський формат" не підходить для вирішення українського конфлікту – Сікорський