біженці_Іспанія 5.ua

Перші 12 біженців, які підпадають під пілотний проект з переміщення, прилетіли з Італії до Іспанії

  Літак сів у Мадриді напередодні ввечері. У групі одна людина з Сирії, решта з Еритреї.

  Про це повідомляє Associated Press.

  Іспанія - одна з п'яти країн, які першими долучилися до програми з перерозподілу біженців між європейськими державами. Частину мігрантів країни можуть брати добровільно, але для кожної призначили обов'язкову квоту.

  Зараз в Італії перебувають близько 100 тисяч біженців. Усі знаходяться в переповнених міграційних центрах. Упродовж двох років переїхати мають 16 тис. за добровільною програмою і 90 тис. за примусовою. Процес непростий. Досі вдалося перевезти лише кількадесят біженців. Під програму з переміщення підпадають лише мігранти з Еритреї, Сирії та Іраку, які можуть довести, що тікали не з економічних причин.

  "У різних частинах Іспанії біженцями опікуватимуться гуманітарні агенції. Спочатку розберуться з базовими потребами: медичне страхування, харчування, освіта. Другий етап - інтеграція до суспільства. Мігранти вивчатимуть мову, їм допоможуть знайти роботу, щоби вони потроху адаптувалися і змогли стати частиною громади", - повідомила державний секретар з безпеки Фернандо Мартінес.

  Як повідомляв 5.ua, у жовтні до Європи приїхала рекордна кількість мігрантів. З Близького сходу та Африки прибули понад 218 тис. біженців. Майже стільки ж європейські країни прийняли за весь попередній рік. Такі дані наводять в Організації об'єднаних націй.

  Попередній матеріал
  Російського найманця, раніше засудженого за вбивство, схопили на Донеччині
  Наступний матеріал
  Сьогодні в Україні відзначають День української писемності та мови