Переговори у Брюсселі щодо подальшої долі Греції тривали всю ніч і не завершилися досі

  Засідання Євросаміту триває понад 11 годин, Єврогрупи понад 18 годин.

  Виснажені журналісти засинають в очікуванні результатів. А тим часом за закритими дверима грецький прем’єр-міністр намагається знайти компроміс із кредиторами. Найближчим часом має відбутися прес-конференція за результатами переговорів.

  Тим часом, інтернет-спільноту лихоманить, у Twitter поширюють хештег "це змова", незгодні з політикою Єврогрупи вважають, що Німеччина просто хоче потопити Грецію, і вимагають від прем'єра Алексіса Ципраса негайно вийти з переговорів.

  Напередодні на зустрічі у Брюсселі грекам висунули різкий ультиматум - якщо Афіни не затвердять обіцяні реформи до середи, то мають вийти із зони спільної валюти. Щоб цього уникнути, грекам треба запровадити чергові скорочення пенсій та зміни до трудового законодавства. А ще допустити кредиторів до нагляду за усіма реформами у країні. Але усього цього Афіни намагалися уникнути. Грецький уряд затягував переговори і навіть виніс питання на референдум.

  Народ висловився "проти" ощадливих реформ, але ЄС це не вразило, і рівно за тиждень уряду Греції довелося піти на поступки. Тепер Алексіс Ціпрас мусить до середи переконати парламент. Якщо вдасться, то Греція не лише збереже євровалюту, а й зможе одержати чергову позику кредиторів і вибратися з боргової ями.

  "Чудово, якщо Греція залишиться в єврозоні, але ми наполягаємо, якщо вона цього хоче, то мусить дотримуватися правил і зобов'язань. У нас у всіх є права і обов’язки. Інакше і бути не може", - наголосив прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ зафіксувала в районі Мукачевого підвищені заходи безпеки і військову техніку
  Наступний матеріал
  Понад 40 обстрілів зафіксовано в зоні АТО за вчорашній вечір - штаб