Переговори щодо ядерної програми Ірану: у тексті фінальної резолюції залишаються суперечливі моменти

  Тегеран та шістка міжнародних переговірників іще на кілька днів продовжили обговорення щодо іранської ядерної програми.

  Про це повідомила глава зовнішньополітичного відомства Євросоюзу Федеріка Могеріні. За її словами, консультації тривають, по низці пунктів сторони вже досягли згоди, водночас у тексті фінальної резолюції залишаються суперечливі моменти.

  "Ми продовжимо переговори, але суттєво не відтерміновуємо дедлайн. Він у межах кількох наступних днів. Ми працюємо над фінальним текстом, час від часу проводимо індивідуальні консультації, але не припиняємо роботу", - заявила Могеріні.

  Велика Британія, США, Німеччина, Франція, Китай та Росія за участі ЄС та Ірану працюють над підсумковою угодою щодо ядерної програми. За досягнутими раніше домовленостями, документ мали підготувати до 30 червня, проте на черговому раунді переговорів у Відні сторони вирішили продовжити роботу до 7 липня. Головна мета країн шістки - довготривале стримування іранської ядерної програми. Тегеран, своєю чергою, наполягає на знятті всіх міжнародних санкцій задля можливості збільшення, зокрема, торгівлі на світовому ринку нафтою власного видобутку.

  Нагадаємо, держсекретар США Джон Керрі заявив, що США готові вийти з переговорів у разі повної безкомпромісності Ірану. Він не виключає, що переговорний процес може піти у будь-який бік.

  Попередній матеріал
  В Австралії збудують хмарочос у формі відомої співачки
  Наступний матеріал
  На найближчому засіданні Рада розгляне питання про місцеві вибори і децентралізацію – Мін'юст