nr2.com.ua

Партія Ципраса "Сиріза" виграла вибори у Греції

  Партія "Сиріза", яка щойно наче втратила провідну позицію у грецькій політиці, знову виграла парламентські вибори.

  Як повідомляє AP, після підрахунку 90% бюлетенів виборча комісія заявила, що "Сиріза" набрала щонайменше 35% голосів.

  Це майже стільки ж, скільки й на попередніх виборах, коли партія уперше прийшла до влади. Тож прем'єр-міністр Алексіс Ципрас, який кілька тижнів тому демонстративно пішов у відставку на тлі глибокої фінансової кризи з довгими переговорами з єврокредиторами, блокуванням роботи банків тощо, тепер знову кермуватиме Грецією.

  "Сиріза", або коаліція "Радикальних лівих", отримала в парламенті 145 місць із 300, тож муситиме укладати коаліцію, щоб отримати більшість. На другому місці, як і до виборів, правоцентристська "Нова демократія". На третьому - ультраправий "Золотий світанок". Зазначимо, що це вже п'яті парламентські вибори у країні за останні шість років.

  Як повідомляє "Радіо Свобода", Ципрас оголосив, що сформує коаліцію з правою партією "Незалежні греки", яка вже була його партнером по коаліції, перш ніж він пішов у відставку в серпні.

  Нагадаємо, 20 серпня прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас на зустрічі з міністрами і членами правлячої партії "Сиріза" оголосив про свою відставку та проведення дострокових парламентських виборів.

  Попередній матеріал
  Бойовики ведуть провокаційні обстріли, аби звинуватити українську сторону у зриві домовленостей – штаб АТО
  Наступний матеріал
  На Прикарпатті перепоховали 225 жертв НКВС
  Теги:
  Loading...