Парламентська асамблея ОБСЄ відмовилася визнавати повноваження члена делегації Росії від Криму

  Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі відмовилася визнавати повноваження члена російської делегації Ольги Ковітіді, яку включили в делегацію як "першого члена Ради Федерації Федеральних Зборів РФ від виконавчої влади Республіки Крим".

  Таке рішення було прияйнято в ході засідання зимової сесії Парламентської асамблеї, яка проходить у Відні 18-20 лютого. Про це повідомив спікер МЗС України Євген Перебийніс, передає "Интерфакс-Украина".

  "Українська сторона вважає абсолютно неприйнятною присутність Ковітіді у складі російської парламентської делегації в ПА ОБСЄ", - повідомив спікер МЗС.

  За його словами, голова постійної делегації Верховної Ради в ПА ОБСЄ Артур Герасимов передав президенту ПА ОБСЄ Ілкка Канерві офіційний лист з оскарженням повноважень Ковітіді.

  Після чого за ініціативою Канерви 18 лютого відбулося засідання комітету з перевірки повноважень, який передав свої рекомендації про відмову у визнанні повноважень Ковітіді на затвердження бюро ПА ОБСЄ.

  У свою чергу, бюро Асамблеї погодилося з рекомендацією комітету і ухвалило рішення про відмову у визнанні повноважень Ковітіді.

  Пербийніс наголосив, що таке рішення підтверджує солідарність з Україною міжнародного співтовариства у питанні невизнання російської окупації і анексії Криму.

  Речник МЗС пояснив, що дії російської сторони є свідомим ігноруванням низки міжнародних документів. Зокрема, резолюції Генасамблеї ООН "Територіальна цілісність України", схваленої в березні 2014 року, і Бакинської декларації ПА ОБСЄ, прийнятої у липні 2014 року, яка закликає РФ скасувати анексію АР Крим та Севастополя, а також містить резолюцію "Очевидне, грубе і невиправлене порушення Російською Федерацією Гельсінських принципів", яка визначає так званий референдум у Криму, який відбувся 16 березня 2014, як нелегітимний і незаконний акт, результати якого не мають ніякої юридичної сили.

  Попередній матеріал
  За останні дні у Дебальцевому загинули 22 бійці, поранено більше 150 військових - Генштаб
  Наступний матеріал
  Дивіться трансляцію засідання РНБО під головуванням Президента на "5 каналі" (оновлено)
  Теги:

  Головним питанням на сесії ПА ОБСЄ буде Україна

  ОБСЄ закликає бойовиків негайно припинити наступ на Дебальцеве

  ОБСЄ: У понеділок перемир’я на Донбасі переважно дотримувалися – окрім Дебальцевого й Горлівки

  В ОБСЄ очікують підтвердження готовності припинити вогонь на Донбасі