Греція_прапор_5 канал 5.ua

Парламент Греції схвалив план реформ

  Головна підтримка плану надійшла з лав опозиційних нині партій.

  Про це пише "Радіо свобода".

  Парламент Греції значною більшістю голосів схвалив на світанку в суботу план реформ в обмін на фінансовий порятунок. За нього проголосував 231 депутат, проти були 32.

  Провідна партія владної коаліції, лівацька "Сіріза" виступила різко проти плану. Головна підтримка йому надійшла з лав опозиційних нині партій.

  Як повідомляється, лідер "Сірізи", прем’єр-міністр Алексіс Ципрас палко закликав парламентарів підтримати план реформ – що дуже близький до того, який його ж уряд відкинув минулого тижня, оформивши свою відмову на всенародному референдумі 5 липня, більшість учасників якого теж виступила проти умов міжнародних кредиторів.

  Напередодні голосуванням, пізно ввечері у п’ятницю, міжнародні позикодавці Греції схвалили згаданий план. На їхню думку, такий план широких бюджетних реформ може стати реальним підґрунтям для нової програми фінансової допомоги Греції на суму в 74 млрд євро, заявили в Європейському союзі. Зокрема, з коштів так званого Європейського механізму стабільності можуть надійти 58 млрд євро, а ще 16 млрд може надати Міжнародний валютний фонд.

  Раніше у п’ятницю єврогрупа – об’єднання міністрів фінансів країн зони обігу євро – теж назвала ґрунтовним поданий Грецією план реформ в обмін на отримання вже третьої програми міжнародної фінансової допомоги.

  Кредитори – Європейська комісія, Європейський центральний банк і МВФ – рекомендують прийняти план Греції. Але це рішення ще мають схвалити міністри фінансів країн зони обігу євро на зустрічі в суботу, 11 червня, а потім, у неділю, 12 червня, на саміті лідерів країн єврозони і потім саміті всього Європейського союзу.

  Видання зазначає, що у четвер, 9 липня, уряд Греції подав єврогрупі свій план обіцяних широких реформ і заходів заощаджень. Він має на меті виконати більшу частку головних вимог міжнародних позикодавців, серед яких головні – скорочення пенсій і реформа податків у бік підвищення – ті, які раніше цей же уряд категорично відкидав.


  Попередній матеріал
  За добу в ДТП загинули 14 осіб – ДСНС
  Наступний матеріал
  У Чернівцях вшанували роковини масового розстрілу євреїв
  Теги:
  Loading...