лорд
5.ua

Палата лордів закликала посилити санкції проти РФ у випадку провалу Мінських угод

  У британському парламенті - Палаті лордів - жорстко розкритикували дії свого уряду та політику ЄС загалом щодо ситуації в Україні.

  Кажуть, що дипломати недооцінили участь Росії у цьому конфлікті. Автори доповіді наголошують і на особливій відповідальності Лондона. Адже британці підписували Будапештський меморандум, тобто обіцяли Україні гарантії безпеки в обмін на відмову від ядерної зброї.

  "Оптимісти" та "сновиди". Так лорди охрестили британських та європейських дипломатів - на сторінках розлого аналітичного звіту, присвяченого відносинам Королівства з Росією та Україною. Дослідивши події останніх місяців, автори дійшли висновку, що ані у Великій Британії, ані в усьому Євросоюзі не знайшлося фахівців зрозуміти, що насправді відбувається і чого чекати далі.

  "Надто довго ЄС оптимістично думав, що Росія рухається до Європи та демократії" - наголошують автори звіту. Тому й не звертав уваги на заперечення Москви щодо Угоди про асоціацію. Коли ж під тиском Кремля Віктор Янукович підписання відклав, а на вулицях почалися протести, то однаково ошелешені були і в Лондоні, і в Брюсселі, і в Москві. Після втечі президента британські дипломати передбачали особливий інтерес Росії до Криму. Але не анексію півострову. Подальші - російські інтервенція до Донбасу, збитий Боїнг - усе це погіршило ставлення ЄС та Британії до Росії. Але єдина та дієва політика з врегулювання конфлікту так і не з’явилася. Тому натепер, вважають лорди, лишається орієнтуватися на Мінські мирні домовленості. Якщо ж вони будуть порушені - пропонують вдатися до санкцій. І карати передусім не ватажків бойовиків, а близьке оточення Путіна.

  Від звіту Комітету до запровадження санкцій - шлях тривалий. Але вже зараз голова британського уряду готує країну до можливої зміни стратегії. Днями Девід Кемерон публічно закликав місцевий бізнес забути про збитки та підтримати тривалі санкції проти Росії - як гарантію стабільності в Європі. Міністр оборони королівства  Майкл Феллон заявив, що після України Путін націлився на країни Балтії. І взагалі, загроза Європі від нього більша ніж від бойовиків Ісламської держави, яких так бояться у світі.  Попередній матеріал
  Савченко залишила собі лише воду
  Наступний матеріал
  Накопичення російської техніки в зоні АТО свідчить про підготовку наступу на всіх напрямках - Романенко

  Британські журналісти створили карту переміщення військової техніки РФ в Україні

  Британія надала докази присутності російських військ в Україні

  Британія пригрозила Росії нищівними санкціями

  Британія відмовила Росії в участі у військовій виставці DSEI-2015