Острівна країна Пуерто-Рико теж перебуває на межі дефолту

  Греція - не єдина країна в світі, яка потерпає через борги. На іншому боці планети про глибоку фінансову кризу оголосила крихітна острівна країна Пуерто-Рико.

  Губернатор Пуерто-Рико заявив, що країна має борг у $72 млрд, виплатити який - немає жодних шансів. Тож проситиме кредиторів про відтермінування. Губернатор також запевнив, що острів не позичатиме грошей, щоб компенсувати дефіцит бюджету. Боротимуться шляхом економії. Збільшать податки та скоротять зарплати. Проблеми з фінансами загострилися ще кілька місяців тому.

  Пропозиції щодо скорочення видатків були дуже різні - від скорочення пенсій та соцвиплат до легалізації проституції та маріхуани. Пуерто-Рико - співдружність у складі Сполучених Штатів Америки, у країні з населенням у 3,5 млн діють американські закони та ходить американська валюта. Пуерториканці громадяни США. Однак американське законодавство не передбачає процедури банкротства території. Тому вихід, який знайде Пуерто-Рико, може стати підказкою для штатів, чиї борги на мільярди доларів перевищують їхні активи.

  "Пуерто-Рико потребує детального довгострокового плану реструктуризації та розвитку, який би не лише вирішив нагальні проблеми, а створив перспективи. Альтернативою може стати лише повна невиплата боргів з усіма можливими негативними наслідками. Я пропоную домовитися з кредиторами. За кілька років ми зможемо знайти гроші на виплати та інвестиції  - створення робочих місць у Пуерто-Рико оживить нашу економіку", - зазначив губернатор Пуерто-Рико Алехандро Ґарсіа Паділья.

  Попередній матеріал
  У Чорнобильській зоні знову горить ліс
  Наступний матеріал
  У ВР зареєстрований проект постанови про звільнення мінекології Шевченка