newseek.org

Організацію Transparency International в Росії внесли до реєстру "іноземних агентів"

  Міністерство юстиції РФ внесло російське відділення міжнародного центру антикорупційних досліджень Transparency International в реєстр неурядових організацій, що виконують функції "іноземного агента".

  Як заявили у відомстві, факт відповідності організації ознаками "іноземного агента", був встановлений в ході прокурорської перевірки, передає "Радіо Свобода".

  Генеральний директор російського відділення Transparency International Антон Поминов заявив, що організація оскаржить рішення Мін'юсту. 9 квітня скаргу розгляне Таганський суд Москви.

  Голова правління Transparency International Олена Панфілова впевнена, що діяльність організації не може вважатися політичною, тому що вона не спрямована на зміну державної політики, а тільки і виключно на її реалізацію.

  У грудні організація опублікувала звіт, згідно з яким Росія в Індексі сприйняття корупції отримала 27 балів зі 100 можливих, що відправляє країну на 136-е місце в світі. Такий же результат показали Нігерія, Ліван, Киргизстан, Іран і Камерун. Через кілька днів із критикою цього рейтингу виступив глава адміністрації президента Сергій Іванов і заявив, що при складанні рейтингу організація зверталася до "якихось експертів". У Держдумі Росії заявили, що ці рейтинги є "заангажованими".

  Як зазначається, російське відділення Transparency International стала 52-ою неурядовою організацією, внесеною до реєстру "іноземних агентів" в Росії.

  Попередній матеріал
  РФ намагається замаскувати присутність своїх строковиків на Донбасі – Федічев
  Наступний матеріал
  На Житомирщині правоохоронці вилучили у пасажира рейсового автобуса вибухівку та боєприпаси

  Російська прокуратура перевіряє правозахисну організацію Transparency International

  Transparency international закликало партії очистити свої списки від корупціонерів

  Transparency International: новий уряд України не хоче боротися з корупцією

  Transparency International: в Україні зростає рівень корупції