мігранти 5.ua

ООН: Кожний десятий мігрант, який подорожує морем, не дістається місця призначення

Рух біженців із регіонів, охоплених війною, дедалі більше нагадує велике переселення народів.

Тисячі людей йдуть, їдуть і пливуть до тих місць, які видаються спокійнішими. Кожний десятий, хто наважується подорожувати морем, за статистикою ООН, не дістається місця призначення.

Щонайменше 13 людей, серед них і діти, потонули внаслідок зіткнення їхнього човна з поромом біля узбережжя Туреччини. Інцидент стався неподалік порту Канаккале. Ще один човен пішов на дно біля грецького Лесбоса. З нього не змогли врятувати 26 людей. Це лише останні жертви серед біженців, які відчайдушно намагаються всіма способами дістатися Європи.

Тим часом Словенія стала ще однією країною, яка просто закрила кордон для біженців. 300 людей на хорватському боці кордону залишилися просто неба посеред поля без житла, їжі та з примарною надією бодай якось влаштувати своє життя. Хорватія за вихідні впустила 20 тис. людей, але що з ними робити далі не знає. Словенія ж приймає лише родини з маленькими дітьми. Їх автобусами доправляють до тимчасових таборів.

Мігрують і Європою. За останні два дні понад 10 тис. людей перейшли з Угорщини до Австрії пішки. Ще кількасот біженців чекають на угорсько-хорватському кордоні на автобуси, які також мають забрати їх до Австрії. Хтось їде потягами, які неймовірно переповнені. Інші біженці прагнуть потрапити до Німеччини, Франції, Швеції та решти розвинутих країн. У когось там рідні, а комусь сказали, що там легше влаштуватися. Євросоюз розривається між намаганнями дотримуватися чинних законів і спробами зупинити потік мігрантів.

"Для Франції першою і головною умовою є впровадження і дотримання шенгенських угод і прав біженців. По-друге, Франція має намір допомагати і тим країнам, які приймають біженців, і тим, які цього більше робити не можуть. Це означає, що ми виділимо більше ресурсів на допомогу мігрантам і спрямуємо певні кошти іншим країнам - Йорданії, Ливану та Туреччині", - зазначив президент Франції Франсуа Олланд.

Легка паніка через нескінченний потік мігрантів докотилася вже до Фінляндії. Напередодні на акцію протесту там вийшли 600 людей. У містечку Торніо за полярним колом відкрили пункт прийому біженців. До кінця року їх має в'їхати до 30 тис. Це майже вдесятеро більше, ніж торік. Усі прямують до Фінляндії через Швецію. Тож мітингарі вимагали припинити або бодай обмежити переселення мігрантів до їхньої країни.

"Ситуація повністю неконтрольована. Я сподіваюся, ця демонстрація приверне увагу керманичів держави. Здається, навіть наша улюблена сусідка Швеція порушує всі закони ЄС і привозить, і привозить біженців. Я сподіваюся, що всі країни зберуться разом і дадуть цьому раду", - говорять мітингарі.

Цього тижня європейські лідери знову зберуться на нараду. Думатимуть, що робити з сотнями тисяч людей, які їдуть, і їдуть до Європи. ЄС уже визнав, що теперішні закони та принципи роботи з біженцями більше не працюють. Потрібні нові процедури, нові видатки і нестандартні ходи. Однак поки що єдине практичне рішення, яке лунає у промовах закрити кордони європейських країн.

Марина Кафтан, "5 канал"

Нагадаємо, 18 вересня потяг з мігрантами пустили до Словенії. Біженці були заблоковані кілька годин. Люди намагались вибратись через вікна, але їх повертали назад, мігрантів хотіли повернути до Хорватії. Врешті влада погодилась пропустити потяг та відправила мігрантів до притулку у Постойному.

Попередній матеріал
Від сьогодні кримчани зможуть слухати "Українське радіо"
Наступний матеріал
У Києві застрелили 23-річного хлопця
Теги:
Loading...