Обама заявив про відкриття посольства США на Кубі

  Сполучені Штати Америки і Республіка Куба офіційно відновили дипломатичні відносини та готові відкрити свої посольства після понад півсторічної перерви й розриву двосторонніх зв'язків.

  З такою заявою виступив у середу під час брифінгу в Білому домі президент США Барак Обама, повідомляє "Укрінформ". "Понад 54 роки тому, в розпал Холодної війни, США закрили своє посольство в Гавані. Сьогодні я можу заявити, що Сполучені Штати формально поновили свої дипломатичні відносини з Республікою Куба і ми відкриваємо посольства в наших країнах", - наголосив американський президент.

  Обама назвав це історичним кроком у нормалізації відносин США з урядом та народом Куби. "Ми розпочинаємо нову главу в нашому сусідстві з країнами Америки", - заявив він. При цьому Обама уточнив, що "пізніше цього літа держсекретар Керрі поїде до Гавани, формально, щоб знову підняти американський прапор над нашим посольством".

  Заява президента США про відкриття посольств стала одним із основних кроків після того, як американська влада і офіційна Гавана в грудні минулого року оголосили про курс на відновлення відносин. З того часу сторони були залучені в тривалі двосторонні переговори. Водночас, питання зняття ембарго США з Куби, накладене 1962 року, залишається відкритим. У цьому зв'язку Обама у своїй промові закликав Конгрес США посприяти вирішенню цієї проблеми. Дипломатичні відносини між офіційними Вашингтоном і Гаваною були розірвані 1961 року.

  Попередній матеріал
  Висновку Венеційської комісії по децентралізації ще немає – депутат
  Наступний матеріал
  В текст проекту щодо децентралізації вносилися поправки з міркувань політичного консенсусу - експерт
  Теги: