ru.tsn.ua

Нижня палата японського парламенту підтримала законопроект, який дозволяє військовим воювати за кордоном

  Нижня палата парламенту схвалила закон, що дозволяє японським військовим ширше використовувати свої сили за кордоном.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода". 16 липня палата представників ухвалила законопроекти більшістю голосів правлячої коаліції прем'єр-міністра Сіндзо Абе. У повідомленні йдеться, що опозиційні партії бойкотували голосування.

  "Ситуація з безпекою оточуючих Японію стає все більш серйозною. Ці законопроекти, необхідні для захисту життя японців і запобігання війні, перш ніж вона почнеться", – додав він.

  Зазначається, що законопроекти направлять на розгляд до верхньої палати парламенту Японії. Проте, у верхній палаті коаліція Абе також має більшість. Противники ухвалення цих документів кажуть, що законопроекти підірвуть 70 років пацифізму в Японії і вперше з часів Другої світової війни можна буде побачити японські війська за кордоном. 

  Як повідомляє AP, країну сколихнули зміни до безпекового законодавства. Народ обурився, бо Конституція Японії забороняє використовувати військові сили для розв'язання конфліктів, за винятком випадків самооборони. Фактично прем'єр порушив Основний закон, нарікають протестувальники. Сіндзо Абе виправдовується і заявляє, що таке рішення передусім спрямоване на посилення безпеки, а також обумовлене новими проблемами і загрозами з боку Китаю.

  Нині у Японії немає своєї армії. Натомість є сили самооборони, сформовані у 1954 році. Основним завданням є захист держави, свобод і незалежності країни. 9 стаття Конституції Японії обмежує будь-яку військову діяльність сил самооборони, не пов'язану з обороною країни.

  Нагадаємо, японський уряд дозволив продовжити роботи з будівництва американської військової бази на острові Окінава.

  Попередній матеріал
  Нуланд, Томбінський і Пайєтт перебувають у залі засідань парламенту
  Наступний матеріал
  Демчишин: "Ми готові купувати газ у Казахстані"