regnum.ru

Новим прем'єр-міністром Польщі стала Беата Шидло

  У Польщі назвали ім’я нового чільника уряду.

  У понеділок Ярослав Качиньський, лідер партії "Право і справедливість", яка перемогла на парламентських виборах, оголосив, що крісло прем'єра займе Беата Шидло. Кандидатуру політика вже підтримав президент Анджей Дуда, повідомляє Польське радіо.

  Нагадаємо, парламентські вибори у Польщі відбулися 25 жовтня. "Право і справедливість" отримала 37,6% голосів виборців і, відповідно, 230 депутатських мандатів із 460, що дозволило партії самостійно сформувати уряд.

  Першим віце-прем'єром і міністром культури в уряді Шидло став Пьотр Ґлінський, першим віце-міністром з питань розвитку – Єжи Квєцінський, а віце-прем'єром і міністром розвитку – Матеуш Моравєцький.

  Новим міністром оборони став Антоні Мацєревич, МЗС очолив Вітольд Ващиковський, а Міністерство охорони здоров'я - Константи Радзівілл. Міністром спорту став Вітольд Банька, міністром юстиції – Збіґнєв Зьобро, а міністром внутрішніх справ і адміністрації – Маріуш Блащак.

  52-річна Беата Шидло приєдналася до "ПіС" у 2005 році, тоді ж була обрана до Сейму. Вона стала третьою жінкою в історії Польщі на посту прем'єра. Шидло замінила на цій посаді Еву Копач.

  Попередній матеріал
  Спецслужбовці заблокували контрабанду зброї з Росії
  Наступний матеріал
  У Греції запрацювали перші безпілотні автобуси (відео)