pravda.com.ua

Німмеччина поставить Литві 12 самохідних гаубиць

  Німеччина планує продати Литві з арсеналів Бундесверу 12 самохідних гаубиць за 15 мільйонів євро. Берлін також обіцяє Вільнюсу сприяння в закупівлі бронетранспортерів.

   Про це у середу, 15 квітня, під час візиту до Вільнюса заявила міністерка оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн, передає видання DW.DE. Вона зауважила, що існує можливість передати 12 самохідних гаубиць (PzH 2000) з арсеналів Бундесверу Литві.

  У повідомленні зазначається, що ця важка артилерійська зброя може стріляти на відстань до 35 кілометрів. Уперше Бундесвер застосував її під час війни в Афганістані.

  Повідомляється, що Урсула фон дер Ляєн та литовський міністр оборони Юозас Олекас домовилися, що в пакет поставки також входитимуть відповідні системи управління та спостереження. Деталі контрактів, за словами обох міністрів, будуть узгоджені експертами у травні.

  Як наголосила міністр оборони Німеччини, Литва висловила побажання придбати гаубиці з арсеналів Бундесверу, а тому умови купівлі будуть "солідарними". Натомість бронетранспортери типу Boxer Вільнюс має закуповувати напряму у виробників, зазначається в повідомленні.

  У повідомленні йдеться, про можливу закупівлю 100 бронетранспортерів. У цьому випадку міністерство оборони Німеччини теж планує посприяти Литві в можливості отримати доступ до озброєнь.

  Попередній матеріал
  Сьогодні в Південній Кореї вшановують жертв затонулого порому, у якому загинуло понад 300 осіб
  Наступний матеріал
  Порошенко хоче спростити процедуру надання громадянства України переслідуваним на батьківщині росіянам

  У Литві сьогодні припиняє мовлення російський телеканал

  У Литві розпочалися військові навчання НАТО

  У Литві розпочалися спільні з військовими США навчання

  П'ятеро українських бійців повернулися з Литви після лікування