мігранти 5.ua

Німеччина, Туреччина та Греція просять НАТО контролювати Егейське море разом із європейською прикордонслужбою

  В Егейському морі кораблі НАТО повинні спостерігати за морським простором разом з європейською прикордонною службою Frontex. З пропозицією до Альянсу звернулися ФРН, Туреччина і Греція

  Про це повідомляє Deutsche Welle.

  Німеччина, Туреччина і Греція звернулися до НАТО з пропозицією розпочати операцію проти нелегальних перевізників біженців у Егейському морі. Проект був представлений на зустрічі міністрів оборони країн Альянсу в Брюсселі ввечері в середу, 10 лютого.

  Згідно з проектом, кораблі країн НАТО спільно з береговою охороною Греції і Туреччини, а також європейською прикордонною службою Frontex повинні вести спостереження за морським простором між Туреччиною і Грецією, а зібрані дані передавати турецькій і грецькій владам. Кораблі НАТО також зупинятимуть плавзасоби з біженцями на борту, підбирати їх і потім повертати на турецький берег.

  Очікується, що НАТО запропонує дієвий план боротьби з кримінальними угрупованнями контрабандистів. Керувати операцією має Німеччина, чий військовий корабель "Бонн" вже перебуває в регіоні, очолюючи флотилію з п'яти суден НАТО, які брали участь у спільних навчаннях з військово-морським флотом Туреччини. Ще одне судно для участі у передбачуваній операції вже погодилася надати Данія.

  Нагадаємо, 8 лютого поблизу берегів Туреччини потонули 22 біженці.

  Попередній матеріал
  Близько 50 тис. сирійців стали біженцями через бої в Алеппо
  Наступний матеріал
  Ситник: НАБУ має відібрати ще 70 детективів
  Loading...

  Меркель прибула до Туреччини, щоб узгодити план боротьби з нелегальними мігрантами

  Біля Туреччини потонули дев'ять мігрантів, серед них двоє дітей

  Поблизу берегів Туреччини потонули 22 біженці

  З Туреччини до Греції переправилося вже близько 70 тисяч біженців з початку року