Фото expres.ua

Нідерланди ініціюють створення трибуналу ООН у справі про збитий "Боїнг" - ЗМІ

  Росія може ветувати створення трибуналу, але тоді постане перед звинуваченням у перешкоджанні правосуддю у справі про масову загибель людей.

  Влада Нідерландів ініціювала створення міжнародного трибуналу при Раді безпеки ООН у справі про катастрофу малазійського "Боїнга" на сході України. Про це повідомляє російська "Новая газета" з посиланням на дані інформагенції Reuters. Зараз голландці обговорюють можливість створення такого трибуналу з іншими членами Євросоюзу.

  У повідомленні йдеться, що ідея створити міжнародний суд виникла через масу політичних і юридичних складнощів зі справою. За інформацією джерел агенції Reuters, справа може бути передана трибуналу після закінчення розслідування, а також після того, як будуть оголошені імена підозрюваних. Результати розслідування повинні бути опубліковані до жовтня цього року.

  В уряді королівства вважають, що трибунал при ООН – найкращий вихід у даній ситуації, який дозволить скооперуватися всім країнам, залученим до цієї справи. У Нідерландах сподіваються, що трибунал пройде на їхній території. Однак журналісти припускають, що в нинішніх умовах протистояння Росії і Заходу Москва навряд чи буде співпрацювати з трибуналом.

  У випадку, якщо Москва відмовиться підтримати проведення трибуналу – Голландія наполягатиме на нових економічних санкціях проти Кремля – окрім тих, що вже ввели Євросоюз і США. У разі запиту до Ради безпеки ООН російській стороні доведеться або співпрацювати, або застосувати право вето, що призведе до звинувачень у перешкоджанні правосуддю у справі про масову загибель людей.

  Попередній матеріал
  На саміті країн НАТО обговорять розміщення військової техніки на сході Європи
  Наступний матеріал
  Об'єм крадіжок попереднього керівництва ДПЗКУ був катастрофічним – Приходько
  Теги:
  Loading...