Непал
5.ua

Непал на межі гуманітарної кризи

Місцеве населення після потужного землетрусу намагається вижити на руїнах міст та селищ, людям не вистачає ані їжі, ані води.

Шестибальні афтершоки після землетрусу стали не найважчим випробуванням для Непалу. Місцеве населення потерпає від нестачі продовольства, медикаментів та води. Лікарі побоюються спалаху епідемії небезпечних хвороб, адже уцілілі люди живуть просто неба або у наметовому містечку і не мають можливості дотримуватися норм санітарії.

Невдоволення діями влади вже спричинило перші протести у Непалі. Кілька десятків місцевих мешканців у Катманду зібралися біля парламенту країни з вимогою рішучих дій з боку урядовців. Вони вимагали забезпечити якісне харчування та проживання уцілілих, крім того організувати міжміські перевезення. Останні кілька днів рух транспорту в країні значно ускладнений через зруйновані автошляхи.

Між тим, у Непалі оголосили триденну жалобу за жертвами землетрусу. За останніми підрахунками  - загиблих уже понад 5 тисяч, поранених – майже 10 тисяч. Прем’єр-міністр країни заявив: влада робить усе можливе, щоби допомогти постраждалим, але не здатна самотужки впоратися з масштабами катастрофи.

Гуманітарну допомогу та загони рятувальників у Непал уже надіслали Китай, Індія, Японія, Мексика, Чехія та багато інших країн. Вони намагаються дістатися передусім віддалених гірських районів, куди ще не потрапила жодна рятувальна команда. У низку важкодоступних населених пунктів - харчі та медикаменти доправили гелікоптерами. Загалом, за оцінкою ООН, від землетрусу постраждали близько 8 мільйонів людей - це понад чверть населення Непалу.

Ольга Дацюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Інспектора Київської митниці упіймали на хабарі в 14 тис. грн
Наступний матеріал
У Китаї відкрився найдовший скляний міст на якому пропонують прогулянку у хмарах

На евакуацію українців з Непалу уряд виділив 7 млн грн

Український літак готовий до вильоту в Непал, очікується дозвіл аеропорту Катманду - Шкіряк

У Непалі на евакуацію чекають 50 українських громадян

У Непалі врятували чоловіка, який провів під завалами 80 годин