Столтенберг 5.ua

НАТО збільшує витрати на оборону через агресію Росії проти України

Наступного року внесок США у бюджет НАТО зросте учетверо

НАТО збільшує власні витрати на оборону через агресію Росії проти України. Про це у вівторок заявив Генсек альянсу під час виступу в міжнародному комітеті Європарламенту.

Йдеться про внесок США у бюджет НАТО, який наступного року зросте учетверо і становитиме майже три з половиною мільярди доларів. Анексія Криму і конфлікт, розв’язаний Росією на Сході України, зумовили і посилення оборони східних кордонів країн НАТО. 

"Сполучені Штати відповіли на російську агресію в Україні мультимільярдним внеском задля потреби захисту безпеки Європи. Раніше в лютому міністр оборони США Еш Картер попросив Конгрес США збільшити цей внесок у 2017 році у чотири рази. Це означатиме більше збройних сил, більше військової підготовки і навчань, більше розміщеного озброєння та розвитку відповідної інфраструктури в європейських країнах", - заявив Столтенберг.

Нагадаємо, раніше сьогодні центром польського міста Лодзь пройшла колона американських танків. Такою демонстрацією сили організатори хотіли показати вільне пересування техніки НАТО, яка має захистити Польщу в разі нападу. Альянс посилює свою присутність у східній Європі з огляду на загрозу безпеки для членів альянсу з боку Росії. 

Попередній матеріал
Гарань: Західні партнери будуть тиснути задля ухвалення закону про вибори на окупованих територіях
Наступний матеріал
У "Батьківщині" прокоментували перспективи зміни уряду і дострокових виборів
Loading...

Представники НАТО і українського Генштабу домовились про співробітництво у сфері спеціальних операцій

НАТО звинуватило Росію у конфлікті з Туреччиною

Очільник МЗС Польщі: НАТО має розширити військову присутність у Східній Європі

Брідлав: РФ не має наміру бути партнером НАТО, оскільки дозволяє собі збройну анексію чужої території