фото ТСН

НАТО сформує 30-тисячні сили швидкого реагування зі штабом у Польщі - ЗМІ

  Альянс більш ніж удвічі нарощує військові сили у Східній Європі.

  НАТО планує посилити свої військові сили реагування в Європі з 13 до близько 30 тисяч військових, пише "Радіо Свобода" з посиланням на високопосадовця НАТО, який побажав залишитись неназваним.

  З цих 30-ти тисяч п’ять тисяч становитимуть сили швидкого реагування: підрозділи, які можуть бути приведені в повну бойову готовність протягом 2-3 днів. Також будуть бригади, які можуть бути мобілізовані протягом 1,5-2 місяців, повідомляють у НАТО.

  Багатонаціональний штаб з командуванням військовими операціями в Північно-Східній Європі буде розташований у польському місті Шецин. Крім цього, розглядають можливість розміщення бази в Румунії.

  "Багатонаціональні штаби (бази) НАТО в Європі доповнять шістьма меншими базами: підрозділами об’єднаних сил НАТО у Болгарії, Естонії, Латвії, Литві, Польщі та Румунії. Вони повинні будуть проводити спільні навчання та забезпечувати координацію країн-членів Альянсу. Ці бази не матимуть повноважень для здійснення командування військовими операціями", - пише "Радіо Свобода".

  Сьогодні, 5 лютого, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбувається саміт міністрів оборони країн Північноатлантичного альянсу, на якому розглядатимуться питання формування в наступному році нових сил реагування Альянсу.

  Попередній матеріал
  У посольство РФ в Дамаску влучив снаряд
  Наступний матеріал
  Путін призиває до армії резервістів - начебто на військові збори
  Теги:

  НАТО починає засідання щодо посилення безпеки Альянсу

  НАТО планує створити шість нових баз у Литві та Польщі

  В НАТО заявляють, що Росія перекинула на Донбас сучасні ракети

  Авіація НАТО перехопила над Балтикою російський військовий Іл-76