Фото topwar.ru

НАТО розширює армійський корпус "Північний Схід" через путінську агресію

  Військове об’єднання перетворять на корпус підвищеної боєготовності у зв'язку з війною в Україні.

  Північноатлантичний альянс з 1 червня офіційно змінив структуру корпусу "Північний Схід" (дислокований у Щецині, північ Польщі), який стане штабом підвищеної бойової готовності. Про це пише "Укрінформ" з посиланням на начальника штабу корпусу генерала Лутца Німанна.

  Передбачається збільшення персоналу з 200 до 400 осіб, розширення інфраструктури та завдань штабу в Балтійському регіоні. "Загалом, кількість військового персоналу подвоїться і становитиме 400 військовослужбовців разом з офіцерами зв'язку Повітряних сил, Морських сил і Сил спецпризначення", – заявив Німанн. Він додав, що нова структура дозволить здійснювати завдання в рамках основних операцій та навчань НАТО.

  Генерал підкреслив, що зміни у корпусі пов'язані з ситуацією в Україні і мають на меті підвищити бойову готовність штабу, аби сили, які йому підпорядковуються, могли швидше реагувати на загрози. Донині штаб мав 180 днів на повне розгортання корпусу до дій, а після підвищення готовності він зможе це робити за 90 днів.

  У штабі корпусу "Північний Схід", крім наявних представників з 15-ти країн, з'являться також військовослужбовці з Греції, Голландії, Франції, Великої Британії і Туреччини. На території штабу у Щецині додатково з'явиться сучасний комп'ютерний центр, а також ще один будинок для нового персоналу.

  Корпус "Північний Схід" створений Польщею, Данією та Німеччиною в 1999 році. Рішення про зміну структури корпусу було ще у вересні 2014 року під час зустрічі міністрів оборони країн, які формують і фінансують корпус.

   

  Попередній матеріал
  "Дніпро" не отримає призових за участь в фіналі Ліги Європи через борги клубу
  Наступний матеріал
  В Ірані поблизу АЕС стався землетрус

  Масштабні навчання НАТО стартують у країнах Балтії та Польщі

  Екс-посол США: НАТО не прийде на допомогу Україні, навіть якщо РФ почне повномасштабну війну

  Президент звільнив Долгова з посади посла України в Бельгії, Люксембурзі та глави Місії при НАТО

  Кремлівське бряцання ядерною зброєю загрожує європейській безпеці – генсек НАТО