2000.ua

НАТО призначило нового командувача сил Альянсу в Європі

  Новий командувач брав участь у військових операціях в Іраку, Афганістані, Лівії

  Замість Філіпа Брідлава місце обійме генерал Кертіс Скапаротті. 60-річний військовий, Скапароті має неабиякий досвід участі у різних військових кампаніях. Він починав із посади члена оперативного штабу сил НАТО у Боснії у 1990-х роках.

  Крім того, брав участь у військових операціях в Іраку, Афганістані, Лівії. Певний час був навіть начальником Управління Об'єднаних штабів Збройних сил США. Зараз він є командувачем американських військ у Південній Кореї.

  Як повідомляє "Укрінформ", НАТО погодилося з таким призначенням.

  "Сьогодні (11 березня) міністр оборони оголосив про те, що Президент (США) призначив генерала армії США Кертіса Скапарротті як наступного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі", - повідомили зі Штутгарта.

  Затвердити кандидатуру ще має Сенат. Після цього Скапарротті змінить нинішнього командувача Філіпа Брідлава, що обіймав посаду з 2013 року. Сам Брідлав назвав кандидатуру наступника "вдалим вибором, найкваліфікованішим воєначальником, здатним впоратися з викликами, що стоять перед НАТО і командуванням в Європі". Він зазначив, що ситуація з безпекою в Європі нині стає дедалі складнішою.

  Нагадаємо, головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що Росія є головною загрозою для безпеки в Європі. Альянс 20 років намагався будувати партнерські стосунки з Москвою, однак Кремль вирішив обрати інший шлях протистояння та застосування сили проти сусідніх країн.

  Попередній матеріал
  Підсумки тристоронньої зустрічі у Мінську: обмін "всіх на всіх" наразі неможливий
  Наступний матеріал
  Стілець письменниці Джоан Роулінґ піде з аукціону у Нью-Йорку
  Loading...

  НАТО розпочинає двадцяті стратегічні політико-воєнні навчання

  У НАТО офіційно підтвердили намір надавати "всебічну підтримку" Україні

  НАТО збільшує витрати на оборону через агресію Росії проти України

  Брідлав: РФ не має наміру бути партнером НАТО, оскільки дозволяє собі збройну анексію чужої території