news.bigmir.net

НАТО передислокує штаб командування до Румунії на 12 днів

  Блок НАТО ненадовго перенесе штаб свого об'єднаного командування до Румунії, щоб підвищити свою здатність реагувати на дії Російської Федерації в Україні та інші виклики безпеці.

  Про це сьогодні, 5 травня, заявив чільний командувач альянсу адмірал флоту США Марк Фергюсон, повідомляє "BBC-Україна", посилаючись на місцеве видання.

  За словами Фергюсона, Об'єднане командування ОЗС НАТО в Неаполі на 12 днів у червні 2015 року буде перенесено до румунського міста Чинку. Це буде зроблено на час військових навчань за участі понад 1000 військовослужбовців з 21 країни НАТО.

  "Це буде першим випадком, коли штаб об'єднаного командування НАТО буде дислоковано до Румунії", - зазначив адмірал.

  За інформацією видання, тимчасове розміщення об'єднаного командування в Румунії планували протягом року, впродовж якого НАТО переорієнтовується на загрози з півдня і сходу.

  "Нас непокоїть розміщення росіянами у Криму ракетних систем нового покоління, дислокування там нових літаків і нарощування військової присутності, що, на нашу думку, становить загрозу безпеці регіону Чорного моря", - сказав Фергюсон румунським журналістам.

  Зазначимо, що у Чинку, що знаходиться в 180 км на північний захід від Бухареста, міститься найбільший у Румунії полігон.

   

  Попередній матеріал
  Один із київських тролейбусів водить жінка у вишиванці
  Наступний матеріал
  Українські історики спростовують міф про визначну роль Росії у перемозі над нацизмом

  У протичовнових навчаннях НАТО у Північному морі беруть участь 11 країн

  У Північному морі тривають протичовнові навчання НАТО, до яких приєдналася Швеція

  Країни НАТО на навчаннях у Норвегії вчитимуться знищувати підводні човни

  У НАТО готові розглянути заявку України на вступ до організації