wyborcza.pl

Наступного тижня ЄС зніме санкції з Лукашенка – Reuters

  Із президента Білорусі та 200 людей з його оточення знімуть усі санкції та дозволять в’їзд до ЄС.

  Євросоюз збирається скасувати санкції проти президента Білорусі Олександра Лукашенка і його оточення. Про це повідомляє Meduza з посиланням на дані агенції Reuters з дипломатичних кіл. Офіційного підтвердження цієї інформації наразі ще немає.

  За оприлюдненими даними, рішення про скасування обмежень буде прийнято на наступному тижні. Візові та фінансові санкції знімуть із більшості тих 200 осіб, проти яких вони були запроваджені. Що ж до самого Лукашенка, якого ще недавно називали "останнім диктатором Європи" – йому скасують заборону на в'їзд до європейські країни.

  Відміну санкцій пов'язують з рішенням Лукашенко помилувати шістьох політв'язнів, у тому числі одного з лідерів білоруської опозиції, колишнього кандидата в президенти країни Миколи Статкевича, засудженого за "організацію масових заворушень". Про помилування опозиціонерів було оголошено 22 серпня. За даними Reuters, звільнення політичних в'язнів було здійснене саме на вимогу ЄС.

  У квітні 2015 року Лукашенко в інтерв'ю агенції Bloomberg заявив, що більше не є "останнім диктатором Європи". "Є диктатори й гірші за мене, ні? Я тепер менше зло", – сказав президент Білорусії.

  Санкції ЄС проти Олександра Лукашенка і його оточення діють з 2011 року – після жорстокого розгону акцій протесту опозиції та ув’язнення опонентів на виборах.

  Попередній матеріал
  Арешт Мосійчука: як це було (фото, відео)
  Наступний матеріал
  Чижмарь про арешт Мосійчука: "Такого парламент не бачив давно"
  Теги:
  Loading...