повінь_Тбілісі 5.ua

Наслідки повені в Тбілісі - репортаж із місця подій

15 червня у Грузії оголосили Днем жалоби за загиблими внаслідок повені в Тбілісі.

До 12 зросла кількість жертв нічної повені у Тбілісі, іще 24 людини вважаються зниклими безвісти. Десятки родин залишилися просто неба їм уже надали тимчасове житло. Також стихія майже повністю знищила зоопарк Тбілісі, більшість тварин, яких не встигли випусти з-за ґрат - загинули. А тим, кому вибратися вдалося - це переважно хижаки - блукають вулицями міста, то ж мешканців просять без зайвої потреби не виходити на вулиці.

Майже два десятки загиблих і дві сотні постраждалих людей. У зоопарку Тбілісі загинула більшість тварин, повністю затоплений притулок для бездомних собак. Такі попередні наслідки стихійного лиха у столиці Грузії - потужної зливи, що спричинила зсув ґрунту в ущелині річки Вере. Внаслідок цього утворилася штучна водойма, яка прорвала і затопила житлові райони у низинній частині Тбілісі. Очевидці кажуть - злива з градом була такої сили, що нагадувала цунамі. Вода зносила усе на своєму шляху. 15 червня у Грузії оголосили - День жалоби

Георгій Марґвелашвілі, президент Грузії:

"Мої найглибші співчуття родинам загиблих. Це страшна трагедія, коли раптом втрачаєш близьку людину. Міська влада Тбілісі надасть фінансову допомогу для подолання наслідків стихії. Ситуація зараз складна, проте ми все подолаємо - за винятком одного - загиблих уже не повернути".

Трагедія сталася в ніч на неділю. Міська влада звітує: для ліквідації наслідків створено Надзвичайний штаб, який координує спеціальна Рада з безпеки і подолання криз при уряді Грузії. Уже запропонували допомогу країни ЄС і Україна. Людям, котрі залишилися просто неба, надали тимчасове житло і речі першої потреби - воду, їжу, одяг.

Давид Нарманія, міський голова Тбілісі:

"Усе технічне обладнання зараз мобілізоване для розчищення намулу із постраждалого регіону. Ми вже змогли евакуювати поранених - серед них і діти, яких дістали рятувальники. Також проведена первинна інвентаризація власності потерпілих, щоб мати змогу допомогти людям, які втратили свої помешкання. Їм уже надали тимчасове житло".

Зсув ґрунту завдав нищівного удару по зоопарку Тбілісі. Інфраструктура звіринця зруйнована майже повністю. Врятувалися лише тварини із горішніх вольєрів - це переважно копитні, носоріг, бегемот, 2 пінгвіни із 17. Звірі, переважно хижі із вольєрів у низині, розбрелися містом. Налякані ведмеді, леви, тигри, вовки блукали вулицями. Частину з них довелося застрелити, коли існувала загроза життю людей. Кого могли із тварин - усипили, щоб пізніше доправити у вцілілі вольєри. Вистежують тварин і з повітря за допомогою гвинтокрилів. Над ліквідацією наслідків стихії працювали і доглядачі зоопарку. Кілька із них загинули.

Мешканців Тбілісі просять не виходити на вулицю без потреби, щоб не стати випадковою жертвою хижака. Також у грузинській столиці обмежений рух автотранспорту. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Внаслідок обстрілів бойовиками Мар'їнки було поранено місцевого мешканця
Наступний матеріал
Українські борці здобули ще дві нагороди на Європейських іграх у Баку
Теги:
Loading...