svaboda.org

"Нам треба мирне небо": у Мінську відбувся мітинг проти розміщення військової бази РФ в Білорусі

  На думку протестувальників, ця база призначена проти Києва.

  У Мінську сьогодні, 4 жовтня, відбулося "Народне зібрання" проти розміщення російської авіабази в Білорусі. Як повідомляє Радыё Свабода, мітинг організували представники опозиційних партій і низки громадських організацій.

  На площу Свободи прийшло близько 300 активістів, які тримали в руках антивоєнні плакати, прапори ЄС, кульки кольорів українського прапору. Також на мітингу були присутні спостерігачі місії ОБСЄ в Білорусі.

   

  Організатори акції протесту вважають, що розміщення іноземної військової бази призведе до втрати незалежності країни.

   

  "Договір про розміщення на території Білорусі російської військової бази може бути підписаний у найближчий час. Це невірний крок, який може призвести до втрати незалежності Білорусі. Це зрада нашим національним інтересам, зрада народу і країні", - йдеться в заяві під назвою "За Білорусь без чужих військових баз", яку підписали низка опозиційних політиків та активістів.

  На їхню думку, розміщення на території Білорусі іноземної військової бази суперечить 18 статті Конституції Білорусі, згідно з якою Білорусь прагне до нейтралітету.

   

  Один із організаторів мітингу, колишній кандидат у президенти Білорусі Микола Статкевич зазначив, що ця база створить нові загрози для безпеки Білорусі.

  "Зрозуміло, що це військова авіабаза призначена проти Києва. Ми ж не хочемо, щоб з нашої землі йшла небезпека для братського українського народу. Навіть якщо вона йде також від нашого сусіднього братнього народу. Нам це не потрібно", - сказав Статкевич.

  Радыё Свабода також повідомляло, що на організаторів "Народнго зібрання" міліція склала протоколи Анатолія Лебедька, Олексія Марочкіна, Володимира Некляєва, В'ячеслава Сівчика і Миколу Статкевича, мовляв, за порушення порядку організації і проведення несанкціонованого масового заходу. Протестувальники провели міліціянтів під вигуки "Ганьба!"

   

  У Twitter-трансляції видання йдеться, що мітингарів закликали прийти ще раз 10 жовтня на пікет "За вільні вибори в Білорусі".

   

  Нагадаємо, президентські вибори у Білорусі пройдуть 11 жовтня. Чинний глава держави Лукашенко знову висунув свою кандидатуру. 

  Попередній матеріал
  Ердоган: Росія опиниться в ізоляції на Близькому Сході
  Наступний матеріал
  У Киргизстані відбулися парламентські вибори
  Теги:
  Loading...