Фото job-sbu.org

На переговорах у "нормандському форматі" не досягли згоди щодо миротворців в Україні - ЗМІ

  Міністри закордонних справ України, Росії, Франції та Німеччини не досягли згоди у питанні введення на Донбас миротворців ООН або поліцейської місії Євросоюзу.

  За даними російського видання "Комерсант", на зустрічі очідбників МЗС у "нормандському форматі" обговорювалася ініціатива Києва про введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту, однак підтримки не отримала, передає УНІАН.

  Як зазначається, замість цього під час зусрічі сторони дійшли згоди серйозно зміцнити моніторингову місію ОБСЄ в Україні.

  "І ми, і німці з французами вважаємо, що набагато більш ефективним буде зміцнення і розширення моніторингової місії ОБСЄ... Її квота в 500 чоловік не обрана, і ми готові довести її хоч до тисячі, а також надати в її розпорядження всі необхідні кошти", - повідомило джерело.

  З його слів, в Україні необхідно домагатися реалізації Мінських угод, а не вигадувати нові.

  Разом з тим, джерело видання в МЗС України розповіло, що Київ "розглядає миротворців як інструмент забезпечення виконання Мінських домовленостей", а не як противагу їм.

  Не дивлячись на те, що під час переговорів у "Нормандському форматі" одностайності з цього питання домогтися не вдалося, Україна, за словами співрозмовників видання, від ідеї з миротворцями відмовлятися не збирається.

  "Мінські домовленості ще не почали виконуватися, а вони вже порушуються. Наявність миротворців може виявитися єдиним реальним інструментом запобігання ескалації в Донбасі",- заявило ще одне українське дипломатичне джерело.

  Попередній матеріал
  Захоплену російську військову техніку використовують для ремонту української - штаб АТО
  Наступний матеріал
  Ніякі санкції Росію не зупинять – Портніков

  Надання мандату ООН на проведення миротворчої місії на Донбасі легалізує терористів – експерт

  Клімкін закликав ООН розглянути введення миротворців в Україну

  Клімкін закликав Радбез ООН підтримати введення миротворців

  Президент Польщі підтримав введення миротворців в Україну