newsmarket.com.ua

На конференції з клімату в Парижі заявляють про кінець ери викопного палива

  Немає жодного іншого способу для досягнення цілей, викладених в підсумковій угоді кліматичної конференції, ніж залишити вугілля, нафту і газ в землі.

  12 грудня у Парижі завершується міжнародна конференція зі зміни клімату, яка відбувається під егідою ООН. У підготовленій представниками світової спільноти угоді йдеться, зокрема, про контроль за викидами парникових газів, що може зменшити вплив цього чинника на глобальне потепління на півтора градуси за Цельсієм, передає "Радіо Свобода".

  "Це знаменує кінець епохи викопного палива. Немає жодного іншого способу для досягнення цілей, викладених у цій угоді, ніж залишити вугілля, нафту і газ у землі", – заявив Мей Беве, виконавчий директор організації 350.org, яка тисне на фінансові інституції з метою відмови від викопного палива.

  Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив 12 грудня, що остаточний проект угоди буде "юридично зобов'язуючим" і обмежуватиме потепління на два градуси за Цельсієм. Фабіус назвав схвалення угоди "історичним поворотним пунктом".

  Видання зазначає, що текст, який узгоджує дії світової спільноти з 2020 року, представили делегатам з 200 країн у Парижі після двох тижнів переговорів. Угода, запропонована до затвердження, передбачає аналіз її виконання щоп'ять років. У тексті також вказана пропозиція виділяти з 2020 року $100 млрд на рік для реалізації кліматичної політики в країнах, що розвиваються, – із зобов'язанням таких країн надалі фінансувати ці заходи самостійно.

  Як повідомляв 5.ua, учасники міжнародних переговорів в рамках кліматичної конференції ООН в Парижі минулої ночі погодили текст угоди про боротьбу з глобальною зміною клімату.

  Попередній матеріал
  У Варшаві 50 тис. людей вийшли на мітинг за демократію
  Наступний матеріал
  Євро-2016: стали відомі результати жеребкування
  Теги:
  Loading...