еко-летовище 5.ua

На Галапагоських островах функціонує еко-летовище, що не завдає шкоди довкіллю

Перший у світі аеропорт зі статусом "Зелений" є на Галапагоських островах.

Екологічне летовище не завдає шкоди довкіллю, електроенергію черпає від сонячних батарей та вітряків. Замість асфальту на злітно-посадкових смугах спеціальний шар покриття. А замість кондиціонерів - природна вентиляція.

Мальовниче місце на тлі Тихого океану. У такому райському куточку острова Бальтра приземляється літак. Це перший у світі екологічний аеропорт. Для отримання такого статусу будівлю зводили під пильним "оком" експертів з охорони довкілля.

Статус "зеленого аеропорту" підтверджують сонячні батареї і вітряки на його території. А також, мінімум бетонного покриття і бамбукове оздоблення терміналу. Попри те, що в аеропорту немає кондиціонерів, а лише вентиляція, яка функціонує завдяки циркуляції бризу, туристи від еко-летовища у захваті і не помічають жодних незручностей.

"Перед нами було багато викликів з погляду логістики. Ми мали взяти до уваги, що це складна конструкція з низкою особливостей, а не просто придумати дизайн. Спеціальними танкерами привозили прісну воду для будівництва, адже морська не підходила. Втілити у життя цей проект протягом року було вкрай складно, деякі іноземні експерти перевіряли кожен сантиметр нашої роботи, але зрештою ми досягли мети, і я пишаюся цим", - зазначив керівник екологічної корпорації Езекіль Баренечі.

Галапагоські острови, що містяться майже за 100 км від Еквадору - одне з найулюбленіших місць туристів. Від 1987 року ЮНЕСКО оголосила острови територією Світової спадщини. Шість років потому тут створили біосферний заповідник. Зведення екологічного аеропорту збільшить кількість туристів на острови за рік майже вдвічі - до 300 тис. осіб.

Ганна Ільїних, "5 канал".

Попередній матеріал
Шокін звільнив "діамантових" прокурорів
Наступний матеріал
Протестуючі власники автокав'ярень блокували рух Хрещатиком, поки не поговорили з Кличком
Теги:
Loading...