біженці 5.ua

На двох самітах у Європі шукають шляхи вирішення проблеми з потоком біженців

  У Люксембурзі зібралися міністри закордонних справ ЄС, у Празі розпочався надзвичайний саміт Вишеградської Групи - Європа вирішує питання критичного збільшення кількості біженців.

  Від початку року кількість мігрантів і біженців, які втекли у Європу, досягла рекордної позначки у понад 300 тисяч осіб – це найбільший показник з часів закінчення Другої світової війни.

  Кожна країна ЄС має прийняти певну кількість мігрантів. Таку програму запропонували офіційний Париж та Берлін. Підтримує ідею й Єврокомісія. Згідно з планом її глави Жана Клода Юнкера, найбільше біженців - 34 тисячі - має прийняти Німеччина. Після неї Франція - понад 26 тисяч. Польща мусить розмістити понад 10 тис. біженців.

  Виселятимуть нелегалів, перш за все, з Угорщини, Італії та Греції – це країни, що прийняли на себе найбільший удар міграції, адже є першими на шляху біженців у Європу. Про готовність полегшити тягар цих держав заявила Велика Британія.

  "Ми приймаємо тисячі мігрантів, але надалі прийматимемо більше. Уряд обговорить це питання із гуманітарними організаціями, для більшого розуміння проблеми", - заявив прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

  Проти таких квот на прийом біженців виступає Польща. Прем'єр країни Ева Копач заявила, що треба враховувати можливості кожної з держав, а Польща через нинішню економічну ситуацію не може прийняти 10 тисяч нелегалів. Відтак Варшава хоче самостійно визначити власну квоту.

  Не вітають гостей і в Угорщині. "Ми віримо, що всі країни мають самостійно вирішувати, чи жити поруч із багатолюдними мусульманськими спільнотами. Якщо угорці вирішать, що ми готові їх приймати - то ми їх приймемо. Але ми цього не хочемо. І ми маємо на це право", - заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

  Міграційна криза актуальна в Угорщині як ніколи - за останній місяць кордон країни перетнули 34 тисячі осіб. Через її територію біженці намагаються потрапити до більш заможної Німеччини чи Австрії. В угорському містечку Бічке кілька сотень мігрантів вже понад добу відмовляються покинути потяг, що прямував до кордону. На пів дорозі його зупинили правоохоронці - вони не пропускають нелегалів до сусідньої країни, оскільки ті не мають шенгенських віз. Натомість їм пропонують залишатися у місцевих таборах для біженців.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Швайка заявляє, що його викликали на допит як свідка
  Наступний матеріал
  Президент підписав закон щодо участі об'єднаних територіальних громад у виборах
  Теги:
  Loading...