На Донбасі загинули вже 8 тис. осіб - ООН

  Майже вісім тисяч людей втратили життя на сході України з середини квітня 2014 року.

  Про це йдеться у доповіді моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, представленої сьогодні верховним комісаром ООН з прав людини Зейд Раадом аль-Хусейном, повідомляє "Укрінформ".

  "З початку конфлікту на сході України, у середині квітня 2014 року, загалом щонайменше 7,962 людини (в тому числі серед Збройних сил України, цивільних осіб та членів озброєних формувань) було вбито, та щонайменше 17,811 отримали поранення", - йдеться у доповіді моніторингової місії ООН. Комісар з прав людини наголосив, що обстріли житлових районів "по обидва боки лінії зіткнення призвели до тривожного зростання кількості жертв впродовж останніх трьох місяців".

  У доповіді також задокументовані вбивства, викрадення, катування та жорстоке поводження, сексуальне насильство, примусова праця, вимоги викупу та вимагання грошей на підконтрольних "ДНР" та "ЛНР" територіях. "Приблизно три мільйони осіб, які продовжують проживати на підконтрольній "ДНР" та "ЛНР" території, позбавлені захисту від порушень та утисків прав людини зі сторони озброєних груп та їх прихильників", - зазначається в доповіді. Сотні осіб, які, як вважається, утримуються озброєними групами, наражаються на конкретний ризик катування, жорстокого або поганого поводження", - наголосив у доповіді Зейд Раадом аль-Хусейном.

  Нагадаємо, у березні 2015 року в ООН повідомляли, що кількість загиблих у результаті боїв на Донбасі сягала близько 6 тис. осіб.

  Попередній матеріал
  Достатньо низькі ціни на нафту зберігатимуться тривалий час - Сушко
  Наступний матеріал
  Дуда дорікнув Німеччині за спільне з РФ будівництво газопроводу в обхід Польщі